Kartal Aydos’ta yılın ilk karı yağdı

İstanbul’da etkili olan soğuk havalar beraberinde kar yağışı getirdi. Kartal Yakacık Aydos’ta ve İstanbul’un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Kartal’da Aydos tepesi beyaza bürünürken, ilçenin yerleşim alanlarında henüz kar yağışı etkili olmadı.

Gece saatlerinde ve sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı Kartal, Pendik, Sultanbeyli ve Çekmeköy’ün yüksek kesimlerinde beyaz örtüye neden oldu. Yerleşim yerlerinde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde kendini gösteren soğuk havalar, yüksek yerlerde kara dönüştü. Hava sıcaklıklarının sıfırın altına kadar düştüğü ve eksi derecelerde hissedildiği Yakacık ve Aydos civarlarında kar yağışı etkili oldu.

Kar yağışı ve don uyarısı

Dün gece etkili olan kar yağışı sabah saatlerinde tekrar yağmaya devam etti. Aydos tepesinde kartpostallık görüntüler oluştu. Tepenin doruk noktalarında ağaçların üzerleri ve yolların karlarla kaplandığı görüldü.

D-100 karayolunun alt kesimlerinde etkili olmayan kar yağışı, Aydos tepesinde sabah saatlerinden itibaren aralıklarla kendini gösterdi. Dragos tarafında yağmur yağarken, deniz seviyesinin yükseldiği yerlerde kar yağışı gözlendi. Kar yağışının yarına kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Hava sıcaklıkları bu gece -2 dereceye kadar düşecek. Uzmanlar don olaylarına karşı vatandaşları uyarıyor.