Tuzla’da gaz kokusu paniği

Tuzla’da bazı mahallelerde, kaynağı henüz belirlenemeyen genizleri yakan koku paniğe yol açtı. Kokunun kaynağının ne olduğu bilinmezken, tüm ekipler kokunun yaşandığı bölgeye intikal ettirildi. Tuzla’da siz de gaz kokusu alıyorsanız, panik olmayın ve kurumlardan gelen açıklamaları takip edin.

Gaz kokusu almanız durumunda hızlıca Beyaz Masa’yı 156 nolu telefondan arayarak durumu İBB’ye bildirin. Daha sonra AKOM’u 444 25 66 nolu telefondan arayabilirsiniz, İGDAŞ’ı 187 nolu telefondan arayabilirsiniz ve diğer birimlerin bölgeye intikal etmesini bekleyin. Gaz kokusu gibi durumlarda ilgilenen kurumları mutlaka arayın.

Tuzla’da gaz kokusu

Tuzla İstasyon, Yayla, Evliya Çelebi ve Postane Mahallelerinde gaz kokusu üzerine kurumlardan açıklamalar yapıldı. İBB Beyaz Masa’nın Twitter hesabından, “Tuzla civarında sanayiden kaynaklı meydana gelen kokuyla ilgili ekipler bölgeye intikal etmişlerdir. Konu AKOM, iGDAŞ ve diğer birimlerin bilgisi dahilinde olup, müdahale edilmektedir” denildi.

Yoğun kokuya ilişkin İGDAŞ’tan yapılan açıklamada ise; “Tuzla İstasyon Mahallesi’nde hissedilen kimyasal kokunun doğalgaz ile ilgisi bulunmadığı tespit edilmiştir, kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimiz Tuzla ilçesinde çevreyi rahatsız eden ve atıksu kolektöründen kaynaklanmış olabileceği değerlendirilen koku yayılması konusu Valiliğimiz AFAD ekipleri, İBB, İGDAŞ, İSKİ ve ilgili diğer tüm birim ekiplerince tüm detaylarıyla araştırılmaktadır” denildi.