Maltepe Başıbüyük’te trafik kazası

Maltepe Başıbüyük’te meydana gelen trafik kazasında, panik dolu anlar yaşandı. Kaza nedeniyle olay yerine sağlık ekipleri sevk edilirken, kaza yüzünden trafikte aksamalar meydana geldi.

9 Kasım 2021 saat 15:00 sıralarında bir düğün konvoyunda, aracın üstüne sarkan kişi dengesini kaybederek araçtan düştü. Araçta asılı kalan kişi nedeniyle konvoyda panik yaşandı. Bir bacağı otomobilde bir bacağı ise yerde kalan şahıs paniğe neden oldu. Trafikteki diğer araçlarda da zor anlar yaşanırken, araçtan sarkan kişi dengesini kazanarak tekrar hiçbir şey olmamış gibi yola devam etti.

Başıbüyük’te meydana gelen son kazalar

Aşağıda Maltepe Başıbüyük ve Başıbüyük Yolu üzerinde bu yıl içinde meydana gelen son kazaların bir özetini bulabilirsiniz.

24 Ekim 2021’de saat 09:00 sıralarında Maltepe Başıbüyük Yolu’nda meydana gelen kazada, Kemal U. tarafından kullanılan kamyonet kayganlaşan yolda devrildi. Ardından gelen Erdinç K. kontrolündeki minibüs ise devrilen kamyonete çarpmamak için sürücüsünün manevra yapması sonucu bariyerlere çarptı. Kazada iki yolcu yaralandı. Hafif şekilde yaralandıkları öğrenilen yolcular hastaneye kaldırıldı. Bir süre kapanan yol, kamyonetin kaldırılması ile açıldı.

6 Temmuz 2021’de saat 06:00 sıralarında Maltepe Başıbüyük mahallesi Kayışdağı Dudullu yolunda, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda 5 aracın karıştığı ve 2 kişinin yaralandığı zincirleme trafik kazası meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kayganlaşan yolda 3 servis aracının kontrolden çıkması sonucu kazaya 2 otomobilin de karışmasıyla 5 araç kaza yaptı. Kazada servis minibüsünde bulunan iki kişi hafif yaralandı.

2 Şubat 2021’de saat 00:15 sıralarında sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle kurulan polis kontrol noktasında dur emrine uymayan otomobilin olay yerinden yayalara çarparak kaçması sonucu yolda ezilerek sürüklenen bir kişi hayatını kaybetti. Kaza Maltepe Başıbüyük Kayışdağı – Dudullu yolunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, polisin dur ihtarına uymayan sürücü kaçmaya başladı ve kaçarken yolun karşısına geçmekte olan Ömür Sayman’a çarptı. Çarpmanın etkisi ile yerde sürüklenen Sayman, hayatını kaybetti.