Kartal’da şafak operasyonu

Kartal’da narkotimleri, özel harekat polislerin de desteğiyle 3 farklı adrese şafak vakti eş zamanlı narkotik operasyonu düzenledi. Operasyonda 40 şahıs gözaltına alındı. Kartal’da uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan şafak operasyonda gözaltılar var.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Sokak Suçlarıyla Mücadele Büro Amirliği narkotimleri, İstanbul’da 3 farklı adreste uyuşturucu madde depolandığı ve ticaretinin yapıldığını tespit etti. Belirlenen adreslerde fiziki ve teknik takiplerini tamamlayan narkotimleri, sabaha karşı özel harekat polislerinin ve narkotik köpeğinin de desteğiyle 3 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Kartal Soğanlık mahallesi üzerinde bir apartman dairesine baskın yapan polis ekipleri, evde bulunan şahısları etkisiz hale getirdi. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda ruhsatsız silah, pompalı tüfek ve mermi uyuşturucu madde ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar, alınan sağlık raporlarının ardından İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Kartal’da en son şafak operasyonu haberleri

17 Ekim 2020’de Kartal’da uyuşturucu satışı yapanlara yönelik helikopter destekli operasyon düzenlendi. 13 adrese eş zamanlı yapılan operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Saat 08:00 sırlarında eş zamanlı yapılan operasyonla Kartal’da uyuşturucu satıcılarının önceden belirlenen adresleri İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince basıldı. Yapılan aramalarda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirilirken gözaltına alınanlar oldu. Operasyonlarda gözaltına alınanların emniyetteki işlemleri devam ediyor.