Kartal Uğur Mumcu’da yangın

Kartal’da 10 katlı bir apartmanda çıkan yangında paniğe yol açtı. Binada mahsur kalanlar itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Dumandan etkilenen 2 kişi hastaneye kaldırıldı. Yeni yılın ilk saatlerini karşılamaya hazırlanan vatandaşların heyecanı kabusla sonuçlandı.

Yangın, Uğur Mumcu Mahallesi Şeyh Şamil Caddesi’nde bulunan 10 katlı bir binada saat 22.30 sıralarında çıktı. 10 katlı apartmanın 7. katında bilinmeyen bir nedenle yangın çıkmasıyla binayı dumanlar kapladı. Bina sakinleri yoğun duman nedeniyle içeride mahsur kaldı. İhbar üzerine İtfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen Kartal, Maltepe ve Yakacık itfaiye grup amirliği ekipleri yangına müdahale ederken bir yandan içeride mahsur kalanları kurtardı. Yaklaşık bir saat süren çalışmaların ardından yangın kontrol altına alındı.

Dumandan etkilenen bir kişi sokak ortasında fenalık geçirdi. Dumandan etkilenen kişiyi ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırdı. Yangın nedeniyle binanın yedinci katı ve merdivenler kullanılmaz hala gelirken, itfaiye ve polis ekipleri yangınla ilgili soruşturma başlattı.