Kartal Kaymakamı kimdir?

İstanbul’un Kartal ilçesinde Kartal Kaymakamı olarak Abdullah Demir görev yapmaktadır. Abdullah Demir görevine 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile kapsamına alınan 471 Mülki İdare Amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirilmesi ile gelmiştir. Kararname ile Kartal Kaymakamlığı’na ise İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Demir atandı.

Abdullah Demir kimdir?

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Bursa’nın Orhaneli ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Bursa’da tamamlayan Demir, 1992 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1993 yılında Bursa Barosunda avukat oldu. Aynı yıl kaymakamlık sınavını kazanıp Kütahya’da kaymakamlık stajını tamamlayarak Kırşehir Çiçekdağı Kaymakamı olarak atandı. Evli, iki çocuğu olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Daha sonra sırasıyla Kastamonu, Tunceli, Denizli, Sivas, Sakarya illerinde kaymakam olarak görev aldı. İngiltere Keele Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Keele Üniversitesi’nde Avrupa Politikaları ve Kültürü bölümünde ‘‘Bölgesel Kalkınma Ajansları ve Politika Transferi’’ hakkında yüksek lisansını tamamladı.

2011-2013 yılları arasında Ordu vali yardımcısı olarak görev aldı. 2013’te Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün kuruluş çalışmalarında görevlendirilerek aynı kurumda Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığına atandı. 2016’da İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2017’de Erzurum Bölgesel sınav komisyonu başkanlığı yaptı.