Türkan Şoray’ın kardeşinin 28 yıl önce Kartal’da intiharı

Türkan Şoray ile Nazan Şoray’ın, babalarının ikinci evliliğinden olan tek erkek kardeşleri Oktay Şoray, Kartal Soğanlık’ta, 5. kattaki evlerinden kendisini boşluğa bıraktı. İşte 28 yıl önce meydana gelen olayın ayrıntıları.

Oktay Şoray, ablası Türkan Şoray’a benzerliğiyle dikkat çekiyordu. 31 Temmuz 1996 akşamı, Türkan Şoray ile Nazan Şoray’ın hayatlarındaki en acılı günlerinden biri oldu.

28 yıl önce meydana gelen olayın ayrıntılarına 2 Ağustos 1996 tarihli Milliyet Gazetesi arşivlerinden eriştik. İki ünlü kız kardeşin, babaları aynı olan, tek öz erkek kardeşleri Oktay Şoray, Kartal Soğanlık Mahallesi’nde annesi Necla Şoray ile birlikte oturdukları apartmanın 5. katındaki evlerinden atlayarak canına kıydı.

turkan-soray-kardesi

Türkan Şoray’ın kardeşi Oktay Şoray’ın acıklı hikayesi

Türkan Şoray’ın babası Halit Şoray’ın ikinci evliliğinden olan 34 yaşındaki Oktay Şoray’ın, 16 yaşında geçirdiği bir motosiklet kazası nedeniyle beyninde bir sorun oluştuğu ve zaman zaman psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenildi.

Öte yandan, Türkan Şoray’ın o dönemde tedavisi için büyük çaba harcadığı ve Oktay Şoray’da bir miktar rahatsızlık kaldığı, içine kapanık bir karakteri olduğu öğrenildi.

Nazan Şoray ile Türkan Şoray, erkek kardeşleri Oktay Şoray’ın 2 Ağustos 1996’daki cenazesinde üzüntüleri nedeniyle çok bitkin görünüyorlardı.

Annesi Necla Şoray, üvey kızları Türkan ve Nazan Şoray ile oğlu Oktay Şoray’ın hiçbir zaman bağlarının kopmadığını ve sık sık görüştüklerini söyledi.

Necla Şoray, oğlu ile birlikte intihardan 10 gün önce Şarköy’deki yazlıklarından döndüklerini ve Oktay’ın çok mutlu göründüğünü vurguladı.