Metronun önüne atlayan genç

Metronun önüne atlayan gencin durumu hakkında en güncel bilgiler belli oldu. İstanbul’da bir genç metronun önüne atladı. Metro seferleri bir süre durdurulurken, metronun önüne atlayan gencin durumu, ölüp ölmediği hakkında bir açıklama gelmedi. Bu sayfada en son metronun önüne atlama olaylarıyla ilgili haberleri öğrenebilirsiniz.

15 Aralık 2020’de saat 07:15 sıralarında İstanbul Taksim’de Yenikapı-Hacıosman metro hattı Osmanbey durağında 20 yaşındaki bir genç raylara atlayarak intihar etti. 20 yaşlardaki bir genç raylara atlayarak metronun altında can verdi. İhbar üzerine olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. Yapılan incelemede metronun altında kalan kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Olay nedeniyle metro seferlerinde yaklaşık 3 saat aksama yaşandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı Osmanbey İstasyonu’nda 07.15 saatlerinde 20 yaşlarında erkek bir yolcu intihar sebebiyle raylara atlaması sonucunda yaşamını yitirmiştir. Olay yeri incelemesi nedeniyle geçici süreliğine durdurulan Osmanbey-Taksim arasındaki seferler, İETT Otobüsleri ile yapılmaktadır” denildi. Gencin intihar mı ettiği yoksa raylara mı düştüğü savcılık incelemesiyle ortaya çıkması bekleniyor. İBB olayı intihar olarak açıkladı.

En son metronun önüne atlama haberleri

17 Eylül 2019’da İstanbul Şişli Mecidiyeköy Metro İstasyonu’nda Iraklı bir genç, raylara atlayarak intihar etti. Raylara atlayan 26 yaşındaki Iraklı Zeynel Abidin A. metronun geldiği sırada raylara atlayarak intihar etti. Güvenlik kamerası görüntülerinde, peronun başlangıcında bekleyen Iraklı genç, metronun gelmesiyle birlikte raylara atlıyor. İstasyona yanaşan metro durmaya çalışsa da Iraklı genç vagonun altında kalıyor ve hayatını kaybediyor.

28 Eylül 2016’da İstanbul Kozyatağı Metro İstasyonu’nda bekleyen bir kadın, durağa yanaşan metronun önüne atlayarak intihar etti. Güvenlik kamerası görüntülerine göre durakta bekleyen Nihayet Kalkan isimli kadın metronun durağa yanaştığı sırada kendisini hızla gelen metronun önüne attı.