İstanbul’da kar saat kaçta yağacak?

İstanbul’da kar yağışı ve soğuk havalar ile ilgili Meteoroloji ve AKOM’dan uyarı üstüne uyarı geliyor. İstanbul’da soğuk havalar etkisini göstermeye başladı. Dün geceden beri etkili olan sağanak yağış ve fırtına kenti olumsuz etkiledi. Olumsuz hava koşullarından dolayı çok sayıda kaza meydana gelirken, birçok yerde sağanakların da hayatı olumsuz etkilediği görüldü.

Hissedilen hava sıcaklıklarının sıfırın altına kadar düşeceği İstanbul’da pazartesiyi salıya bağlayan geceden itibaren etkili olması beklenen kar yağışı ne zaman başlayacak? Herkesin merak ettiği soru cevabını buluyor. Meteoroloji uzmanlarının açıkladığı son hava durumu raporlarında belirtilen karla karışık yağmur ve puslu hava gece saatlerinde etkisini göstermeye başlayabilir.

İstanbul’da kar ne zaman yağacak?

Saat 19:00’dan itibaren kent genelinde karla karışık yağmur ve fırtına bekleniyor. Kar yağışının ise gece 4’ten itibaren başlaması bekleniyor. Saat 19:00’dan gece 03:00’a kadar karla karışık yağmur ve fırtına bekleniyor. Gece 04:00’dan itibaren yoğun kar yağışı ve tipi bekleniyor. Kar yağışının sabah 09:00’a kadar yoğun şekilde devam etmesi ve Salı gün boyu hafif şekilde etkili olması bekleniyor.

Sıcaklıklar ve hava durumları ile ilgili sık sık uyarılar gelmeye devam ederken bir uyarı da AKOM’dan geldi. Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yapılan açıklamada İstanbul’da beklenen kar yağışı için tüm önlemlerin alındığı söylendi. En son hava durumu raporlarına göre, İstanbul’da pazartesi akşamı hissedilen hava sıcaklıkları sıfır dereceye yaklaşacak. Akşama doğru karla karışık yağmur beklenirken, gece 4’ten sonra kar yağışı etkili olacak.

Saat 04:00’dan itibaren gece hissedilen hava sıcaklıkları -2 derece civarında olup kar yağışının etkisini arttırması bekleniyor. Salı günü sabah saatlerinde hava sıcaklığı sıfıra yakın izlemeye devam edecek, gece kar yağışı olacak. Bu arada kötü hava koşullarından dolayı baca zehirlenmeleri, geceleri don ve buzlanma olabileceği için uzmanlar vatandaşların dikkatli olmasını öneriyor.