Kartal için en son yerel seçim anketi

31 Mart 2024 yerel seçimleri için Kartal için gerçekleştirilen seçim tahmini ortaya çıktı. Kartal’da yapılan ankete göre CHP Kartal’da seçimi kazanıyor. Araştırmacı ve veri analisti Murat Kızılboğa tarafından İstanbul Kartal için 31 Mart yerel seçimler anketini açıklandı. Kartal anket sonuçları ise şöyle:

Kartal’da CHP’li Gökhan Yüksel yüzde 39.4 oya sahip, AK Partili Hüseyin Karakaya ise yüzde 34.0 oy oranına sahip. Onları, İYİP’li Altınok Öz yüzde 16.9, Yeniden Refah Partisi’nden Nevzat Çavluk yüzde 5.2 ve ZAFER’den Kemal Alper Ürünker yüzde 2.0 ile takip ediyor.

murat kizilboga kartal anket

Seçmen Gökhan Yüksel’de birleşiyor

Sonuçlara göre, CHP’den 2 dönem belediye başkanlığı yapmasına rağmen aday olan 74 yaşındaki Altınok Öz’e rağmen AK Parti’nin Gökhan Yüksel’i geçemediği görüldü. Seçmenin özellikle sandık günü Gökhan Yüksel’de birleşmesi ve oylarını bölmemesi tahmin ediliyor.

1994 ve 1998 seçimlerinde sosyal demokrat ve Atatürkçü seçmen oylarını CHP ve DSP’de ikiye bölünce aradan Mehmet Sekmen sıyrılmış ve üst üste 2 dönem belediye başkanı olmuştu ve Kartal’da 2 dönem Sekmen’in belediye başkanlığı yaşanmak durumunda kalmıştı.

sekmen kartal

Kartal seçmeninin nabzı tutuldu. Kartal için son seçim anketi açıklandı. Analize göre, Kartal’da seçmenin yerel seçimlerde hangi adaya oy vereceği tahmin edildi. İstanbul Kartal çapında yapılan seçim analizi kapsamında Kartal seçmenin nabzı tutuldu.