Gökhan Yüksel’in Kartal projeleri

CHP Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, projelerini ve Kartal için vaatlerini tanıttı. Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında konuşan Yüksel, projelerini başlıklar halinde katılımcılarla paylaştı.

CHP Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, projelerini ve Kartal’ı birlikte yöneteceği meclis üyelerini tanıttı. Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında konuşan Yüksel, projelerini başlıklar halinde katılımcılarla paylaştı.

Tanıtım toplantısındaki konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Gökhan Yüksel, “Kartal’da doğan, Kartal’da yetişen ve halen tüm ailesiyle burada yaşayan bir komşunuz, arkadaşınız, abiniz, kardeşiniz olarak Kartal Belediye Başkan adayı olmanın mutluluğu ve onurunu yaşıyorum. “Daha fazlası için” diyerek çıktığımız bu yolda “Kartal’a artı değer” katacak Projeler geliştirdik. Günlerdir, sıkmadığımız el, dokunmadığımız omuz, bakmadığımız göz, selam vermediğimiz bir komşumuz kalmadı. Kartal’da 31 mart günü birlikte bir başarı hikayesi yazacağız. ” ifadelerini kullandı.

YEŞİL MERKEZLİ, NEFES ALAN BİR KARTAL: 4 VADİPARK 6 TEMAPARK

– Gölet Vadi Park – Aydos Orman Parkı – Bayram Demirkol Parkı – Taşocağı Yaşam Vadisi

gokhan yuksel proje 1
gokhan yuksel proje 2
gokhan yuksel proje 3
gokhan yuksel proje 4
gokhan yuksel proje 5

1.000.000 m2’lik Aydos Kent Orman alanımızda; Kır Lokantası, Kır Kahvesi, Tanıtım Merkezi, Okuma Salonu, Sergi Alanı, Mescit, Amfi Tiyatro, Gözlem Kulesi, Seyir Terası, birden fazla Açık Spor Alanları, Çocuk Parkı, Piknik Üniteleri, Çeşme ve Tuvalet yer alacak.

40 dönümlük Esentepe Gölet Vadisi İstanbul’un uğrak noktası haline gelecek. Doğal gölet ve çevresinde hayata geçireceğimiz doğal, sosyal, kültürel, turistik ve sportif aktivite alanları bulunacak. 16 dönüm üzerine oluşturduğumuz Yakacık Bayram Demirkol Parkı 2. Etap düzenlemesi kapsamında rekreasyon alanları, pazar yeri, çocuk oyun alanı, sosyal ve spor tesisleri kazandıracağız.

İlçemizde 6 tematik parkı hayata geçireceğiz. Masal Parkı, Trafik Eğitim Parkı, Afet Eğitim Parkı, Tarım Parkı, Doğal Hayatı Öğrenme Parkı ve Arkeoloji Parkı çocuklarımızın dünyasında başka bir hikaye yaratacak. Keyif ve huzurla vakit geçireceğimiz Hobi Bahçelerimiz ile Kartal’da yaşamak bir ayrıcalık olacak.

DOSTLUK MERKEZLİ, YAŞANILABİLİR BİR KARTAL: 4 KENT MEYDANI

– Cumhuriyet Meydanı – Cevizli Kent Meydanı – Eski Stat Meydanı – Uğur Mumcu Meydanı

gokhan yuksel proje 6
gokhan yuksel proje 7
gokhan yuksel proje 8

İstanbul’a örnek olacak meydanlarımızı, 7’den 77’ye tüm komşularımıza hitap edecek bir şekilde projelendiriyoruz. Şehrimizin kimliğini yansıtan özellikler taşıyacak meydanlarımız komşularımızın buluşma, yaşamı paylaşma alanları olacak.

Çoklu fayda konsepti ile yapılandırdığımız meydanlarımızda, alış veriş alanları, yürüyüş parkurları, kafeterya, sergi alanları, etkinlik alanları, amfi tiyatro, çocuk oyun alanı, seyir terasları, süs havuzu, otopark ve labirent oyun alanı yer alacak.

SANAT MERKEZLİ, KEYİFLİ BİR KARTAL: 4 YENİ KÜLTÜR MERKEZİ

– Atalar Kültür Merkezi – Cevizli Kültür Merkezi – Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi – Uğur Mumcu Meydan Kültür Merkezi

gokhan yuksel proje 9
gokhan yuksel proje 10
gokhan yuksel proje 11

Cumhuriyetimizin 100. yılında Kartal’ı kültür ve sanatın başkenti yapmaya kararlıyız. Atalar Kültür Merkezi, Cevizli Kültür Merkezi, Uğur Mumcu Mahallemizde yapımına devam ettiğimiz meydan projemiz içinde yapacağımız Uğur Mumcu Meydan Kültür Merkezi ve yenileyerek fonksiyonel hale getireceğimiz Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi ile ilçemizde kültür merkezi sayımızı 8’e çıkaracağız.

Kültür merkezlerimizde, çok amaçlı salon, sinema, kütüphane, aktivite alanları, sergi salonları, etüt merkezi, bilgi evi ve atölye alanları bulunacak. Ayrıca, komşularımızın ihtiyaç duyacakları kamu hizmet bankosu, belediye veznesi, kreş, kafeterya, mescit, spor salonu ve otopark da bulunacak.

Kültür merkezi binalarımızda hizmet verecek Kartal Akademi, Engelsiz Sanat Merkezi ve Drama-Tiyatro Okulumuz çocuk ve gençlerimizi geleceğe hazırlayacak. Tüm Kültür Merkezlerimiz Engelsiz Kartal vizyonumuza uygun olarak hizmet üretecek.

TARİH MERKEZLİ, MÜZE KENTİ BİR KARTAL: ŞEHİR TİYATROSU VE 3 MÜZE

– Tekel Arkeopark Müzesi – Masal Müzesi – Diktaş Tekstil Müzesi – Kartal Spor Müzesi

gokhan yuksel proje 12
gokhan yuksel proje 13
gokhan yuksel proje 14

Tarihimize duyduğumuz saygı ve tarihimizi geleceğe taşıma gayretimiz, geçmiş dönemlerde olduğu gibi, yeni dönemde de artarak devam edecek. Kartal’ın tarihi ve endüstriyel geçmişini geleceğe taşımak için başlattığımız çalışmaları kısa sürede hayata geçirerek ilçemize yeni müzeler kazandıracağız.

Dragos Kazı Alanında oluşturduğumuz Tekel Arkeopark Müzesi, Ören Bayan fabrikasının tarihi dokusunun sergilendiği Diktaş Tekstil Müzesi ve sadece çocukların değil, yetişkinlerin de beğeniyle ziyaret ettiği Masal Müzesi ile ilçemizde müze sayımız 3’e çıkacak.

Kültür, sanat ve tarihi geçmişimizden aldığımız güçle Türkiye’nin tanınmış tiyatro ustalarının sahnede olacağı Kartal Şehir Tiyatromuzu en kısa sürede kuracağız.

8 Mart, 23 Nisan, 19 Mayıs gibi milli ve manevi önemi olan günlerin denk geldiği haftalarda tematik festivaller organize edeceğiz.

İNSAN MERKEZLİ, VİZYONER BİR KARTAL: 20 PRESTİJ CADDE VE SOKAK

– Alışveriş Caddeleri – Sanat Caddeleri – Yaya Caddeleri – Kentsel Tasarımlar

gokhan yuksel proje 15

Kentimizi geleceğe farklı bir vizyonla hazırlayacağız. Tüm mahallelerimizin kentleşme profilini yeniden yapılandıracağız. Her mahallemizde, mahallemizin dokusal özelliğine uygun PRESTİJ CADDESİ oluşturacağız.

Prestij caddelerimizin her biri, farklı bir kentsel özelliği barındıracak. Alış veriş, sanat, oyun, antika, yeme içme, moda ve spor gibi çeşitli özellikler yükleyeceğimiz prestij caddelerimiz belirlenirken, caddenin üstleneceği kentsel özelliğin belirlenmesi kararını, o mahallede ki komşularımıza bırakacağız.

Prestij caddelerimizde dinlenme alanları, fonksiyonel kent mobilyaları, yürüyüş yolları, sohbet alanları, engelli ulaşımına uygun kaldırımlar, modern ve teknolojik yapıda aydınlatma elemanları, ücretsiz internet ve engelli akülü araç şarj istasyonları yer alacak. Kentimizin değerini yükseltecek özellikte kentsel tasarım ve bulvar uygulamalarını hayata geçireceğiz.

İSTANBUL MERKEZLİ, ULAŞILABİLİR BİR KARTAL: KARTAL DENİZLE BULUŞACAK

– Havaray – Kartal İskelesi – Teleferik – Yeni Minibüs Hattı

gokhan yuksel proje 16
gokhan yuksel proje 17

Kartal Deniz Ulaşım İskelemizi en kısa sürede faaliyete sokarak ilçemizi deniz ulaşımı ile buluşturacağız.

Pendik sınırından başlayarak Yunus Ulunay Caddesi, Çavuşoğlu Namık Kemal Caddesi, Karlıktepe Başkomutanlık Caddesi, Petroliş Sancaktar ve Rahvanlar Caddesi, Atalar Halitpaşa Caddesi, Orhantepe Pazar Sokak, Cevizli Saraylar Caddesi, Orhantepe 30 Ağustos Caddesi güzergahından Cevizli Tren istasyonuna bağlanacak yeni minibüs yolu güzergahını hizmete açacağız.

Kartal Deniz Ulaşım İskelesi aktif hale geldiğinde, Kartal’dan hem komşu ilçelerimize hem de Kabataş, Bakırköy gibi ilçelere ulaşım aksı oluşması için çalışmalar yapacağız.

İBB ulaşım yatırım planında olan Kartal – Samandıra Havaray hattı, Metro bağlantı hatları, D-100 Yakacık Teleferik Hattı yatırımlarının ilçemize biran önce yapılması için gerekli tüm işbirliğini sürdüreceğiz.

PLAN MERKEZLİ, DÖNÜŞEN BİR KARTAL: YERİNDE DÖNÜŞEN KARTAL

– Merkez Planları – Batı Merkez Etap 1, Etap 2 Planları – Kentsel Sit Koruma Amaçlı İmar Planları

gokhan yuksel proje 18
gokhan yuksel proje 19
gokhan yuksel proje 20

Kartal’da hepimizin güvenli yaşama arzusu var. Sağlam binalarla birlikte, kent olmanın bütün özelliklerini yaşamımıza yansıtan bir Kartal için, 2009’dan beri karşılaştığımız onca engel ve güçlüklere rağmen, sabır ve gayretle sürdürdüğümüz ve ilçemizi her anlamda İstanbul’un merkezi yapacak, Merkez ve Batı Merkez Plan çalışmalarında çok yakında sonuca ulaşacağız.

Bu planlar uygulamaya girdiğinde, risk grubuna giren tüm binalara ilişkin vatandaşlarımızın haklarını koruyacak yerinde dönüşümü destekleyeceğiz. Proje hayata geçtiğinde bu bölgelerde konut alanları, ticari alanlar, sağlık tesis alanları, kültürel tesis alanları, spor alanları, sosyal tesis alanları, sosyal donatı alanları, ibadethane ve çocuk parkları ile kentimize değer kazandıracağız.

Yine çalışmaları devam eden Kentsel Sit Koruma İmar Planı hayata geçtiğinde, tarihsel kent dokusunu koruyarak yenileme, restorasyon, restitüsyon, rekonstrüksiyon yapılabilecek. Böylece komşularımızın yüzü gülecek.

PAYLAŞIM MERKEZLİ, MUTLU BİR KARTAL: MAHALLE YAŞAM MERKEZİ

– Yakacık Yaşam Merkezi – Yalı, Yunus, Topselvi Yaşam Merkezi

gokhan yuksel proje 21

Kartal’da yeni bir hikaye yazacağız. Acımızı, sevincimizi, coşkumuzu birlikte paylaşacağız. Dayanışma, bölüşme, birlik olma ve hep birlikte güçlü olmanın hikayesini yazacağız. Bu hikayeyi tüm komşularımız ile birlikte yazacağız.

Toplumun her kesimine hitap edecek bir şekilde tasarladığımız Mahalle Yaşam Merkezi binalarımız, Kartallı komşularımıza mahalle tadında etkinlik, aktivite, eğitim, üretim ve sanatsal faaliyet yapabilecekleri ortam sağlayacak.

Yaşam Merkezi Evlerimizde komşuluk ilişkilerinin gelişeceği, yurttaşlarımızın mahallesinin başka bir sokağında yaşayan diğer komşularıyla tanışıp kaynaşabileceği ve kent komşuluğu kavramının güçlendirileceği olanaklar olacak.

Yaşam Merkezi içinde kreş, muhtarlık, çok amaçlı sınıflar, cep sinema, taziye, düğün, nişan, asker uğurlama salonu, kamu hizmet bankosu, çocuk oyun alanı, açık spor alanı, yetenek ve meslek kursları, fitness, mescit ve otopark vb. birimler yer alacak.

SPOR MERKEZLİ, DİNAMİK BİR KARTAL: 1 STADYUM 9 SPOR TESİSİ

– Kartal Atatürk Stadyumu – Su Sporları Merkezi – Esentepe ve Yalı, Yunus, Topselvi Kapalı Spor Salonu – Aydos, Yakacık, Atalar, Yalı, Soğanlık ve Karlıktepe Açık Spor Tesisleri

gokhan yuksel proje 22
gokhan yuksel proje 23
gokhan yuksel proje 24
gokhan yuksel proje 25
gokhan yuksel proje 26

Kartal’da profesyonel anlamda hizmet verecek, futbol severlerin keyifli anlar yaşamasına ev sahipliği yapacak, KARTAL ATATÜRK STADYUMU Cevizli mahallemizde yükselecek. Yeni stadımız 12 bin 500 koltuk kapasitesine sahip olacak.

Esentepe ve Yalı-Yunus-Topselvi mahallelerimizde yapacağımız İki Yeni Kapalı Spor Salonumuz ile tüm komşularımıza hizmet vereceğiz. Bazılarında yüzme havuzunun da bulunduğu projelerimiz, ilçemize değer katacak.

Aydos Orman Parkı, Yakacık Bayram Demirkol Park İçi, Atalar, Yalı, Soğanlık ve Karlıktepe mahallelerimizi kapsayacak bir şekilde yapacağımız 6 adet Açık Spor Tesisimiz ile tüm komşularımıza hizmet vereceğiz. Kartal E-Spor Kulübünü kuracağız. Kartal’da deniz, rüzgar ve yelken sporlarının yapılacağı Dragos Su Sporları İskelesini de çok yakında hizmete açacağız.

GELİŞİM MERKEZLİ, TECRÜBELİ BİR KARTAL: 1 ÖĞRETMEN EVİ 1 KIZ YURDU

– Kartal Öğretmen evi ve Emekliler Lokali – Mustafa Necati Kız Yurdu (202 Yataklı)

gokhan yuksel proje 27
gokhan yuksel proje 28

Kartalı daha huzurlu yaşanan bir şehir yapmak için geliştirdiğimiz projelerimizde üniversite öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve emeklilerimizi unutmadık.

Kartal Yakacık’ta yapacağımız KARTAL ÖĞRETMEN EVİ ve EMEKLİ LOKALİ projemiz ile öğretmenlerimiz ve emeklilerimize indirimli hizmet vereceğiz. 5 yıldız otel konseptinde dizayn edilecek öğretmen evimizde restoran, kütüphane, kitap-gazete okuma salonu, spor salonu, fitness, çok amaçlı salon ve kafeterya yer alacak.

Kız öğrencilerimizin konaklayacağı, KARTAL MUSTAFA NECATİ KIZ YURDU’muzda engelli öğrencilerimiz için ayrılmış 5 odamız var. Yurt binamızda, etüt, mutfak, kütüphane, bilgisayar odası, çok amaçlı salon, cep sinema, fitness, çamaşırhane, yemekhane, revir ve her kata ayrı internet olacak. Ayrıca farklı bir kapıdan girilen belediyeye ait bölümde, KARTAL AKADEMİ ile çocuklarımızı sınavlara hazırlayacağız.

HUZUR MERKEZLİ, ENGELSİZ BİR KARTAL: ENGELLİ REHABİLİTASYON MERKEZİ

– Engelli Rehabilitasyon Merkezi – Kartal Sağlık Tesisi – Kartal Huzurevi

gokhan yuksel proje 29
gokhan yuksel proje 30
gokhan yuksel proje 31
gokhan yuksel proje 32

Kartal Engelli Rehabilitasyon Merkezimizi Atalar’da hayata geçireceğiz. Rehabilitasyon Merkezimizde eğitmen odaları, gündüz bakım evi, görme engelliler kütüphanesi, işitme engelliler eğitim sınıfı, fiziksel engelliler eğitim sınıfı, engelli eğitim mutfağı, bilgisayar eğitim sınıfı, Down Kafe, seminer salonu, spor salonu, teknik ve idari birimler, engelli oyun parkı ve otopark bulunacak.

Kartal Sağlık Tesisi projemiz genç, yaşlı, çocuk, engelli tüm komşularımızın sağlık alanında yaşadığı sıkıntıları geride bırakacak. Tesisimizde 112 Acil İstasyonu, Ulusal Medikal Kurtarma ve Aile Sağlık Merkezi hizmetleri sunulacak.

Yakacık’ta çevre dostu bina özelliği ile hizmet vermeye başlayan, 5 yıldızlı otel konforuna sahip 230 yatak kapasiteli Kartal Huzurevimizi, yeni dönemde tam kapasite ile hizmet verir hale getireceğiz.

TEKNOLOJİ MERKEZLİ, BİLİM KENTİ BİR KARTAL: KARTAL BİLİŞİM VADİSİ

– Kartal Bilişim Vadisi – Yaşam Beceri Öğrenme Köyü – Soğanlık Gençlik ve Sanat Evi – Ali Ekber Çiçek Gençlik ve Sanat Evi

gokhan yuksel proje 33

Yeni dönemde ilçemize yapacağımız yatırım ve projeler ile gelecek kuşaklara yakışır bir KARTAL bırakacağız. Bilim, teknoloji, eğitim, inovasyon ve üretim kenti Kartal için çalışacağız. İBB projelerimiz arasında yer alan KARTAL BİLİŞİM VADİSİ ilçemiz gençliği ve ekonomisi açısından önemli bir kazanım olacak.

YAŞAM BECERİLERİ ÖĞRENME KÖYÜ ile Down sendromlu, otizmli, öğrenme güçlüğü çeken yurttaşlarımız ve Alzheimer, Demans hastalarına doğal ortamda sanat terapi ve hayvan destekli terapi gibi yöntemlerle yaşam becerileri edinme imkanı sunacağız. Yaşam Becerileri Öğrenme Köyü Kartal’da bir öğrenme ve sosyalleşme alanı oluşturacak.

Gençlerimizin sanatsal, kişisel ve kariyer planlamasına katkı sunacak merkezler haline getireceğimiz Soğanlık Gençlik Sanat Evi, Yukarı Mahalle Ali Ekber Çiçek Kültür Sanat Evi binalarımızı kısa sürede gençlerimizin kullanımına sunacağız. Tarihi yapıların restorasyonu sonucu oluşacak merkezlerimiz gençlerimizi tarihi bir dokunun içinde yetiştirme imkanı sunacak.

İSTİHDAM MERKEZLİ, ESNAF DOSTU BİR KARTAL: İŞ – İSTİHDAM, ESNAF

– Hangar Gençlik Ar-Ge Merkezi -Esnaf İletişim Merkezi – İş İstihdam Merkezi – Sertifikalı Eğitim Programı

gokhan yuksel proje 34

Yakacık Çarşı mahallemizde bulunan Hangar’da kuracağımız, GENÇLİK ARAŞTIRMA GELİŞTİRME MERKEZİ’nde, Robotik Zeka, Kodlama, Yazılım, Yapay Zeka, Girişimcilik, Start-Up alanlarında çalışmalar yapacağız. Merkezimiz yeni nesil öğrenim ve gelişim odaklı faaliyet gösterecek. Genç girişimcilerimizin kendilerini geliştirmeleri, inovasyona adapte olmaları ve yeni iş imkanları bulmalarını sağlayacağız.

İlçemiz esnafının talep ve ihtiyaçlarına daha hızlı cevap vermek, ruhsat vb. taleplerini en kısa sürede sonuçlandırmak amacıyla kuracağımız ESNAF İLETİŞİM MERKEZİ üzerinden belediye hizmetlerimizi yeniden yapılandıracağız. İş ve İstihdam sorunlarının çözümünde birlik ve beraberlik anlayışıyla hizmet üreteceğiz. İşe ihtiyacı olanla, işçi arayan arasında köprü olacak İş ve İstihdam Merkezimizi kuracağız.

İstihdam alanında, günümüz koşullarında geçerliliği olan mesleklere yönelik Sertifikalı Eğitim Programları düzenleyeceğiz. Bu programlardan sertifika alan gençlerimizin iş bulmaları konusunda İş İstihdam Merkezimiz aracılığı ile destek sunacağız.

EĞİTİM MERKEZLİ, ÖĞRENEN BİR KARTAL: 10 YENİ KREŞ AÇIYORUZ

– 10 Yeni Kreş – Zeka Oyunları Akademisi – Kartal Akademi – Bilim Deney Merkezi

gokhan yuksel proje 35
gokhan yuksel proje 36

Kartal’da yaşayan 0-4 yaş arası 31.859 çocuğumuzun her birine tek tek dokunmak arzusundayız. Halen mahallelerimizde hizmet veren kreşlerimize ek olarak yapacağımız 10 yeni kreşimizle birlikte ilçemizde kreş sayımız 24’e yükselteceğiz.

KARTAL AKADEMİ ile gençlerimize vereceğimiz eğitim ve eğitim materyali desteği ile kendi alanlarındaki tüm sınavlara hazırlanmalarına katkıda bulunacağız.

Kartallı çocuklarımızı erken yaşlarda bilimin büyülü dünyası ile tanıştırmak amacıyla kuracağımız Bilim ve Deney Merkezi’nde fen bilimleri, elektronik, ahşap, metal, boyama, tekstil dikiş ile ilgili alanlar olmak üzere farklı üretim teknik ve yöntemlerine dair alanlardan hizmete sunacağız.

Satranç, Go ve Mangala gibi zeka oyunlarının öğretildiği Akıl Oyunları Akademisi çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet verecek.

Çocuklarımızı tehdit eden madde ve teknoloji bağımlılığı konusunda bağımlılıkla etkin mücadele edecek çalışmalar üreteceğiz.

KADIN MERKEZLİ, POZİTİF BİR BELEDİYE: KADIN VE YAŞAM PROJESİ

– Kadın Emeğini Değerlendirme – Kadın Üretim Atölyeleri – Kadın Konuk Evi – Kadın Çocuk Danışma Merkezi – Markamız Kartal

gokhan yuksel proje 37

Kartallı kadınlarımızın sosyal hayata entegresi, kişisel becerilerini üretime dönüştürmesini ve ekonomik yaşamda söz sahibi olmasına katkı sağlayacağız.

KADIN EMEĞİNİ DEĞERLENDİRME ve KADIN ÜRETİM ATÖLYELERİ ile hem aile bütçesine katkı sunacak, hem de kadınlarımızın çalışma hayatına katılımlarını sağlayacağız.

MARKAMIZ KARTAL projemiz kapsamında atölyelerimizde üretilen her türlü yöresel gıda, tekstil, nikah şekeri, dekoratif obje vb. Kartallı kadınlarımızın üretimlerini markalaştıracağız.

Kartallı tüm kadınlarımız ve okul çağı çocuklarımıza KADINÇOCUK DANIŞMA MERKEZİ birimimiz aracılığı ile psikolojik, pedagojik destek hizmeti vererek yanlarında olacağız.

YAŞAM MERKEZLİ, KORUYAN BİR KARTAL: SOKAK HAYVANLARI

– Rehabilitasyon – Mikroçiple Takip – Bir Kulübe, Bir Köpek – Sahiplendirme

gokhan yuksel proje 38

Bakım, rehabilitasyon ve sahiplendirme projelerimiz ile sokakta yaşayan hayvanları, sahipsiz bir hayvan olmaktan çıkarıp, hayatımızın içinde; hakları olan birer canlı varlık haline dönüştüreceğiz. Mikroçip uygulamasıyla elektronik ortamda kayıt altına alıp düzenli bakım ve sahiplendirme işlemlerini sağlayacağız.

Gönüllülük temelinde her bahçeli apartman ya da siteye “bir kulübe bir köpek” projesini hayata geçireceğiz. Projelerde ilgili STK ve hayvan sever gruplarını paydaş yapacağız.

Veteriner Müdürlüğümüz aracılığıyla sokak hayvanlarımızın kısırlaştırılması, aşı vb. temel tıbbi bakım ihtiyaçlarının giderilmesi çalışmaları yapacağız.

Yaralanma, hastalanma veya trafik kazaları gibi olağan dışı hallerde de, Yakacık Veteriner Kliniğimizde tedavi ederek onları yaşama tekrar kazandıracağız. Mahallelerimizde çeşitli noktalara koyduğumuz, Şamandıralı sulukları artırarak canlarına can katacağız.

HİJYEN MERKEZLİ, SAĞLIKLI BİR KARTAL

– Bayram Demirkol – Cevizli – Uğur Mumcu – Gümüşpınar

gokhan yuksel proje 39

Bayram Demirkol Parkı, Cevizli ve Uğur Mumcu Meydanı ile Gümüşpınar Kapalı Pazar ve Aktivite alanında kuracağımız 4 yeni Kapalı Pazar ile hem pazarcı esnafımızın, hem de komşularımızın rahat ve hijyenik şartlarda alışveriş yapabilmelerine olanak tanımış olacağız.

Komşularımızın güven ve hijyen içerisinde alış veriş yapabilmeleri; alışveriş öncesi veya sonrasında, çeşitli aktiviteler yapabilmeleri amacıyla Gümüşpınar’da, ilçemize yakışan bir Kapalı Pazar ve Aktivite Alanı inşa edeceğiz.

Modern görünümü ile göz kamaştıracak kapalı pazar alanımızda, organik pazar, köylü pazarı ve üreticiden tüketiciye ucuz gıda tanzim alanları da bulunacak.

Kadın Emeğini Değerlendirme Birimlerinin olduğu pazar alanında ayrıca kültür, sanat ve istihdam geliştirmeye yönelik aktivitelerin yapılacağı alanlar ile hizmet vereceğiz.