Yardım kutusuna çocukları sokup kıyafet çaldılar

Kartal’da kağıt toplayıcılığı yapan bir aile, ihtiyaç sahipleri için kıyafetlerin konulduğu kutuya küçük çocuklarını sokarak hırsızlık yaptı. İstanbul Kartal’da yardım kutularına çocuklarını sokan kağıt toplayıcı aile, yardım kutularındaki ihtiyaç sahiplerine gitmek üzere toplanan giysileri çaldı.

Giysi toplama kutusundan hırsızlık

Aslında son zamanlarda maddi durumu yetersiz olan vatandaşların sayısındaki artış ekmek kuyrukları yaşanması ve son olarak da sokaklardaki kağıt toplayıcı ve dilenci sayısında artışla kendini gösteriyor. Bu tip olaylar aslında zenginin daha da zenginleştiği, fakirin daha da fakirleştiği ekonomik sistemlerde bu gibi görüntüler aslında sıradanlaştı. Hatta son zamanlarda çöpten yiyecek toplayanların olduğuna dair fotoğraflar sosyal medyada paylaşılıyor. Son görüntüler, Kartal’daki bir yardım toplama kutusundan geldi.

Kartal’da ihtiyaç sahiplerine yardım amaçlı giysilerin toplandığı bir yardım kutusuna, kağıt toplayıcı bir ailenin çocukları girerek giysileri aldı. Son gelen görüntüler ile kağıt toplayıcı bir ailenin çocuklarını ne tür tehlikelere soktuklarını ve geri dönüşüm kutularından nasıl giysi aldıklarını gözler önüne serdi.