Siyasi partiden nasıl istifa edilir

- Yorumlar

Siyasi parti üyeliğini iptal etmek isteyenler artık bu işlemi e-Devlet’ten kolaylıkla yapabilecek. Seçimlerin ardından birçok belediyede yönetim değişti. Vatandaşlar da partilerinden istifa etmeye başladı. Peki üyesi olduğunuz siyasi partiden en kolay nasıl istifa edebilirsiniz? Bu sorunun da yanıtı e-Devlet.

e-Devlet’te başlayan yeni uygulama sayesinde vatandaşlar, zaman kaybı yaşamadan siyasi parti üyeliklerini iptal edebilecekler. Peki e-Devlet üzerinden siyasi parti üyeliği iptali nasıl yapılır? Ayrıntılar haberimizde…

SİYASİ PARTİ ÜYELİK İPTAL İŞLEMİ

Siyasi parti üyeliklerini iptal etmek isteyen vatandaşlar, daha önce il veya ilçe seçim kurulları ile siyasi parti il veya ilçe başkanlıklarına başvuru yapıyorlar, üyelik iptal işlemleri bu başvuruların kabul edilmesinden sonra gerçekleşiyordu.

Söz konusu uygulama hala devam etmekle birlikte, e-Devlet üzerinden geliştirilen hizmetle artık siyasi parti üyeliği iptali çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilecek. İşte ayrıntılar…

Siyasi parti üyeliğinizi iptal etmek için e-Devlet üzerinden giriş yapıp Yargıtay hizmetlerinden Siyasi Parti Üyeliği İptal Başvurusu‘se seçmelisiniz. Bu işlem için linke tıklayabilirsiniz.

x