Marmaray açılalı 80 gün oldu, Kartal’daki yaya üst geçidini böyle bıraktılar

Halkalı – Gebze Marmaray banliyö tren yolu 12 Mart’ta AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kartal’da düzenlenen törenle hizmete açıldı. 31 Mart yerel seçimleri öncesi Kartal’da çalışmalarına başlanan yaya üst geçidi, seçimlerin ardından kaderine terk edildi.

Kartal 24’ün haberine göre, Egemenlik Bulvarı’ndaki karşılıklı olarak kuleleri dikilen üst geçitlere seçimlerin arından hiçbir çalışma yapılmadı. Trafiği de aksatan üst geçitler kaderine terk edilirken, bakanlık daha bu hafta Pendik’te asansörlü bir yaya üst geçidi açılışını törenle yaptı.

Kartal’daki yaya üst geçidinin seçimlerden önce başlatılan çalışmalarının seçimlerin ardından devam ettirilmemesi halkın tepkisine neden oldu. Vatandaşlar, seçimlerden sonra neden çalışmaların sonlandırıldığını merak içinde.

Öte yandan, 31 Mart yerel seçimlerinde Kartal’da CHP’li Gökhan Yüksel, belediye başkanı olarak seçilerek görevine başlamıştı. İBB seçimlerinde ise CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu, Kartal’da rakibini B. Yıldırım’a göre daha fazla oy almıştı.