Kartal 24’ten bir başarı daha: Kızılay Bulvarı duraklarına kavuştu

İstanbul Kartal’ın ve Anadolu Yakası’nın en çok okunan yerel haber sitesi, Kartal 24’ün ses getiren “İBB’den Kartal’a İETT otobüs durağı çifte standardı” başlıklı haberi sonuç verdi. İBB’nin kayyum yönetimi Kızılay Caddesine üstü kapalı duraklar yaptı.

Toplumcu yayın çizgisiyle halkın tüm kesimlerinin taktirini toplayan Kartal 24’te, 17 Mart tarihinde çıkan durak haberi İBB’yi harekete geçirdi.

Kartal’ın birçok noktasında İBB’nin kapalı otobüs durakları bulunmuyor. Bunun yerine vatandaşlar ‘heykel’ şeklindeki direk duraklarda otobüs bekliyor. Hamile kadınlar, yaşlılar ve engelliler yağmurda ıslanıyor, ayakta beklemekten hitap düşüyor. AK Partili İBB yönetimleri Kartal’da şimdiye kadar bu konuda vatandaşları memnun eden bir hizmet gerçekleştiremedi.

İBB’den Kızılay Bulvarı’na otobüs durakları

Seçilmiş İBB başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart seçimlerinde İBB başkanı olup mazbatasını almasından sonra Kartal sahil yollarında temizlik araçları ile görünmeye başlayan İBB, İsbike slotlarına da bisiklet doldurmuş, haftalık bakımlarını da yapmaya başlamıştı. Ancak İmamoğlu’nun mazbatasının iptal edilip görevden el çektirilmesiyle yerine kayyum atandı. Yapılan bu durak, İmamoğlu’nun başkan olduğu dönemde alınmış bir kararın sonucu da olabilir.

Kızılay Bulvarına yapılan durak

17 Mart’ta Kartal 24’te yapılan haberde yer alan aynı durağın önceki halinin fotoğrafı:

iett durak sorunu kartal

17 Mart’ta Kartal 24’te çıkan haberde aynı durak bu şekilde gösterildi

Kartal halkı adına İBB’den acil taleplerimiz:

  • Üsküdar Caddesi’nden İspark kaldırılsın, kaldırımları yenilensin ve genişletilsin, üstü kapalı otobüs durakları konsun
  • İDO Kartal iskelesi derhal kullanıma açılsın, deniz ulaşımı canlandırılsın
  • Özellikle hastane güzergâhı olmak üzere üstü kapalı durak olmayan tüm güzergâhlara yeni duraklar yapılsın
  • Yıllardır taş üstüne taş konmayan Kartal sahil bandı yeniden düzenlensin, yürüme yolu genişletilsin, oturma bankları yapılsın, bisiklet yolu teke indirilsin ama yayalar ve motosikletler girmeyecek şekilde düzenlensin (Örnek Maltepe sahili)
  • Kartal’a Havaist hattı verilsin
  • Kartal sahil kıyısında deniz temizliği çalışmaları yapılsın