Kartal’da hırsızlık olayı

İstanbul Kartal’da hırsızlık çetesi belli aralıklarla özellikle yeni yapılmış binalara girerek hırsızlık yapıyordu. Geçtiğimiz günlerde Petroliş Mahallesi Yılmazlar Sokak’ta yer alan bir binanın iki dairesi soyulmuştu. Bugün aynı binanın en üst dairelerine hırsız girdi. Ancak azgın hırsızlar bu kez yakayı ele verdi.

Olay saat 15:00 sıralarında Petroliş Mahallesi Yılmazlar Sokaktaki 6 katlı apartmanda meydana geldi. Kartal 24’ün elde ettiği bilgilere göre, binaya giren hırsızlar vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından yakalandı. Dışarıda gözetleme yapan hırsız dahil olmak üzere 3 kişi kaçarken, 2 hırsız ise yakayı ele verdi. Polis tarafından kelepçelenen hırsızlar ekip otosuna bindirildi.

Hırsızların kullandıkları tornavida, gözlük, takma saç, şapka, çakı gibi malzemeler polis tarafından ele geçirildi. Bir hırsızın üstünden yüzük çıktı. Hırsızları bekleyen panelvan minibus içinden ise bir adet silah çıktı.

Mahalleyi dehşete sokan azgın emek hırsızları polis tarafından karakola götürülmek üzere arkadan kelepçelenerek ekip otosuna bindirildi. Yakalanan iki hırsızın oldukça yapılı oldukları öğrenildi. Vatandaşların hırsızları linç etmemesi için mahalleye çok sayıda polis otosu sevk edildi. Çalışmalarını tamamlayan polis ekipleri olay yerinden ayrıldı. Hırsızlar işlemleri yapılmak üzere karakola götürüldü.