Kartal’daki Marmaray üst geçitlerini böyle bıraktılar

12 Mart’ta AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından törenle açılışı yapılan Marmaray’da sorunlar bitmiyor. Açılışı yapılmadan önce birçok kuruluş tarafından hazır olmadığı yönünde uyarılan Marmaray, hala tam olarak bitirilemedi. Öyle ki İstanbul’un Kartal ilçesinde birçok üst geçit hala şantiye halinde ve yapımına devam edilmiyor.

31 Mayıs’ta yayınlanan Kartal 24’ün haberinde “Marmaray açılalı 80 gün oldu, Kartal’daki yaya üst geçidini böyle bıraktılar” denilmişti. O üst geçit halen yapılmadı. Üsküdar Caddesi’ni Kartal sahiline bağlayan üst alt geçidin hali de içler acısı. İnsanlar geçidin altından geçmek için dolambaçlı yollardan geçiyorlar. Ancak daha fenası, bu haberimizin de konusu olan asansör meselesi. Pendik’teki asansörler 23 Haziran seçiminden önce törenle hizmete açılırken, Kartal’dan geçen üst geçitlerdeki asansörler kaderine terk edilmiş.

Kartal’daki üst geçitlerdeki asansörler çalışmıyor

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı olan Marmaray’da, Kartal’daki üst geçitlerin çoğunda asansörlerin durumu bu şekilde. Dışarıdan bakınca asansörlü görünen Marmaray üst geçidinde aslında asansörler çalışmıyor. Birçok üst geçit bu şekilde terk edilmiş durumda. Kimse ne zaman tamamlanacaklarını bilmiyor.

kartaldaki-marmaray-ust-gecitleriFotoğraf lisansı: Kartal 24

Sadece bununla da kalsa iyi. Tamamlanmayarak kullanıma açılan bu üst geçitlerdeki asansörlerin önlerine çeşitli bloklar da yerleştirmişler. ‘Bu asansörler açılmayacaksa, neden yapıldı’ sorusu vatandaşların kafasını kurcalıyor. Oysa aynı kurum Pendik’teki asansörleri törenle açmıştı.

kartaldaki-marmaray-ust-gecitleriFotoğraf lisansı: Kartal 24