Kartal Makarna kimin?

Ekonomik kriz makarnacıları da etkiledi. Kartal Makarna kapandı, fabrikaları satışa çıktı. Koç Grubu’na ait Tat Gıda, makarna ve unlu mamul üretimini durdurmak zorunda kaldı. Bu kapsamda, Kartal Makarna ve Pastavilla satıldı.

Koç Grubu’ndan KAP’a yapılan açıklamada, şirketin Pastavilla ve Kartal markalarının 8 milyon TL karşılığında Arbella Makarna’nın sahibi Durum Gıda’ya devredileceği belirtildi.

Kartal Makarna kimin?

Kartal Makarna, Koç Grubu tarafından Arbella Makarna’nın sahibi olan Durum Gıda’ya satıldı. Kartal Makarna’nın sahipliği Durum Gıda’ya geçmiş oldu.

Öte yandan, makarna ve unlu mamuller iş kolunda faaliyet gösteren Pastavilla işletmesinde üretim faaliyetlerinin 2 Eylül itibarıyla, satış faaliyetlerinin ise marka devrinin tamamlanmasını takiben sonlandırılmasına karar verildiği belirtildi.

Şirketin devredeceği markalar arasında Pastavilla, Kartal, Lunch & Dinner bulunuyor. Ayrıca şirketin tasfiye aşamasında fabrika arazisi, üretime yönelik malzeme ve ekipmanların satışına da karar verildi.

Yapılan açıklamayı takriben Tat Gıda hisseleri yüzde 3.85 kayıpla 5 liradan işlem görüyor. BIST-100 ise yüzde 1.5 düşüşte. Şirket daha önce de Maret salam markasını Namet firmasına satmıştı.