Sayısal Loto kimin?

Sayısal Loto çekilişlerini düzenleyen ve loto bileti satan kuruluş olan Milli Piyango İdaresi, Demirören Grubu’na satıldı. Bu kapsamda, Milli Piyango İdaresi’ne ait olan Sayısal Loto’nun sahipliği de Demirören Grubu’na geçmiş oldu.

Kanal D ve CNN Türk gibi TV kanallarının da sahibi olan Demirören Grubu, Milli Piyango İdaresi’ni (MPİ) satın aldı. Sayısal Loto, Demirören Grubu’na ait olan MPİ tarafından düzenlenen bir şans oyunudur.

2017’de Türkiye Varlık Fonu’na devredilen Milli Piyango İdaresi, Demirören’e satıldı. Fondan yapılan açıklamada, Milli Piyango ve diğer sayısal şans oyunları için yapılan ihale sonucu İtalyan Sisal-Şans (Demirören) ortak girişim grubuyla sözleşme imzalandığı kaydedildi.

Sayısal Loto kimin?

Milli Piyango İdaresi’nin satışı için düzenlenen ihaleye tek teklif Demirören-SISAL ortaklığından geldi. Milli Piyango, 10 yıl boyunca Demirören ve İtalyan ortağı SISAL tarafından işletilecek.

Öte yandan, Demirören’in satın aldığı Sayısal Loto’nun ilk çekilişinde şok edici bir sonuç gerçekleşti. Özelleştirildikten sonra ilk çekilişini yapan MPİ’nin Sayısal Loto çekilişi 1-34-35-36-37-38 sayılarıyla sonuçlandı.

Art arda 5 rakamın ortaya çıkması vatandaşları şok ederken, 6’da 6 yapan kimse çıkmadı ve böylece Demirören Grubu’nun büyük ikramiyeyi kimseye vermesine gerek kalmadı. 10.2 milyon TL’lik ikramiye tutarı, MPİ bünyesinde kalarak sonraki haftaya devretti.