Ahmet Şimşek Koleji’nde şok gelişme

İstanbul Kartal’daki Ahmet Şimşek Koleji‘nde son günlerde kargaşa yaşanıyor. Okul yönetiminin 120 öğretmene ve 70 personele aylardır maaş ödemediği belirtiliyor. Bu da yetmezmiş gibi, iddiaya göre kolejin sahibi Ahmet Şimşek velilere attığı mesajlarda öğretmenleri kötüledi.

BirGün’den İsmail Sarı‘nın haberine göre, Ahmet Şimşek Koleji’nin 120 öğretmene şubat ayından bu yana maaş ödemediği belirtildi. Kolejde çalışan 70 personelin ise yaklaşık 10 aydır maaş alamadığı iddia edildi. Ahmet Şimşek’in eşi Yasemin Kumral Şimşek ise AK Parti’den İzmir milletvekili aday adayı oldu.

Ahmet Şimşek: Hain rakiplerimizin dedikoduları

Ücret ödemeyen kolej sahibi Ahmet Şimşek, velilere ve öğretmenlere, “Maalesef birtakım kötü niyetli kendini bilmez kişilerce hasetlik, kıskançlık ve husumet besleyen hain rakiplerimizce dedikodular, fitne ve iftiralarla önümüzü kesmek istemekte ve inandırmaya çalışmaktadırlar” mesajı gönderdi.

Okul yönetiminden gönderilen bir başka mesajda ise, “Kovulunca ‘aman hocamız gitmesin kalsın’ dedirterek öğrencilerine sığınan öğretmenleri bu yuvada barındırmayacağımızı bilmenizi isteriz. En az on yıllık başarılı geçmişi olan kültürlü, akademik kariyerli, dürüst öğrenciler yetiştiren hocalar lazım, üstün seviyede öğrenci yetiştirmeye ant içtik.” denildi.

Kolejde çalışan ve ismini vermek istemeyen fizik öğretmeni yaşanan olayları BirGün’e anlattı. Ahmet Şimşek Koleji’nde yedi yıldır görev yapan öğretmen, “Şubat ayında bu yana maaş ödenmiyor. Bizler kanuni olarak haklarımızı kullanacağız” dedi.

“Velilerden 13-14 bin TL alıyorlar”

Ahmet Şimşek Koleji’nde bir yıldır çalıştığını belirten ve ismini vermek istemeyen İngilizce öğretmeni ise yaşanan gelişmeleri şöyle anlattı: “Bir senedir kolejde çalışıyorum ve sadece 2018’in Eylül ayında vaktinde maaşımızı aldık. Şubat ayına kadar maaşlarımız geç ödendi. Şubat ayından sonra da hiç maaş alamadık. Velilerden yıllık 13- 14 bin TL ücret alınıyor. Bin öğrenci var. Öğrenci ailelerinden alınan para nereye gitti? Neden bizlere maaş ödenmedi?”

İddiaları sormak için BirGün gazetesi tarafından aranan Ahmet Şimşek Koleji’nden, iletişimden sorumlu personel işten çıkarıldığı için bilgi verilmedi. Okulun yeni eğitim ve öğretim dönemine hazır olup olmayacağı ise velilerde tedirginlik yarattı. Hatta son günlerde Ahmet Şimşek Koleji kapanacak mı diye soran veliler olmuştu. Öte yandan, kolejin arsası da çok değerli. Önünden minibüs, otobüs ve Marmaray geçiyor, Spor Caddesi’nden de çok hızlı bir D-100 bağlantısına sahip.