İstanbul Tuzla’da deprem oldu

İstanbul Tuzla’da deprem oldu. Tuzla açıklarında, Kuzey Anadolu Fay Hattı’nda meydana gelen deprem Tuzla’da da hissedildi. Bu sayfada Tuzla’da hissedilen, Tuzla yakınlarında medyana gelen depremlerin listesini görebilirsiniz.

İstanbul’da beklenen büyük deprem öncesinde deprem tehlike haritası güncellendi. Yeni deprem tehlike haritasında göre Tuzla’da deprem yer hareketi şiddetinde artış gözlendi. Yeni deprem tehlike haritası ile beraber koordinat bazında bazı noktalarda deprem yer hareketi şiddeti (ivme) değerinin artarken, İstanbul’un Tuzla ilçesindeki deprem tehlikesi de gözler önüne serildi.

Tuzla’da deprem

Tuzla’da hissedilen en son deprem, Adalar’ın güneyinde, Yalova’nın Çınarcık ilçesi açıklarında, 17 Aralık 2023’te meydana geldi. Kandilli Rasathanesi’nden yapılan açıklamaya göre, depremin büyüklüğü 4,1 ve derinliği 11,7 kilometre.

Tuzla’da hissedilen depremlerin listesini aşağıda görebilirsiniz:

  • İstanbul’da 4 Aralık 2023 Pazartesi günü saat 10:42’de Gemlik’te Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamaya göre 5.1 büyüklüğünde yerin 8.9 kilometre altında bir deprem meydana geldi.
  • İstanbul’da 6 Ağustos’ta da Yalova açıklarında 3.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.