Yuvam İstanbul İBB Pendik kreş nerede ve kayıt

İBB’nin Yuvam İstanbul projesi kapsamında Pendik’te inşa edilen kreşleri için kayıt penceresi açıldı. İBB’nin Yuvam İstanbul Pendik kreşlerinin yeri ve kayıt tarihleri ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için okumaya devam edin.

23 Haziran’da İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, seçimlerden önce yaptığı açıklamada İBB’nin hiç kreşinin olmadığını söylemişti. İmamoğlu göreve geldikten sonra birçok israfı keserken, israflardan kestiği paralarla 150 kreş açmayı planlıyor. Bu kreşlerden ikisi Pendik’te hizmete açıldı.

İBB Pendik kreşi adresi ve kayıtlar

İBB’nin Pendik kreşi adresi Velibaba Mahallesi ve Sülüntepe Mahallesi’ndedir. Pendik kreşleri için kayıt penceresini Yuvam İstanbul adresinden kontrol edin ve başvuru yapın. Kayıt için ALO 153 Beyaz Masa’yı arayın. Yuvamız İstanbul adresinde şu bilgi yer alır: Tüm merkezlerimiz için kayıtlarımız kontenjan uygunluğu dahilinde devam etmektedir. Size en yakın merkezimize gelerek başvuruda bulunabilirsiniz.

0 – 6 yaş arası çocuklara hizmet verecek kreşler, okul öncesi eğitimi alamayan çocukları akranlarıyla eşitleyecek. Annelerin de istihdama ve sosyal hayata daha çok katılmalarını sağlayacak. Mutlu çocuk ve mutlu anne sayısı arttıracak “Yuvam İstanbul” projesi Pendik’te tanıtıldı. İBB’nin Yuvam İstanbul kapsamında açtığı diğer kreşlerin adresini aşağıda ekli olan haberden görebilirsiniz. İBB’nin Pendik kreşlerinin adreslerini ve listesini görmek için altta ekli olan habere göz atın.

“Kavakpınar’da 0-4 yaş arası 5 bin çocuk var, hiç kreş yok”

imamoglu-kres
Fotoğraf lisansı: İstanbul Büyükşehir Belediyesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir radyo programında gündeme dair ve projeleriyle ilgili açıklama yaptı. Kreş konusu hakkında konuşan İmamoğlu, Pendik’ten bir örnek vererek konuyu pekiştirdi. İmamoğlu, “Pendik Kavakpınar Mahallesi’nde 0-4 yaş arası 5 bin 623 çocuk var, ancak hiç kreş yok.” dedi. İmamoğlu, “İBB olarak acilen en çok ihtiyaç olan 150 mahallede kreş açacağız. ” dedi.