Beklenen yağış Kartal’da etkili olmaya başladı

İstanbul’da etkili olması beklenen kar yağışı, 5 Şubat Pazar günü saat 12:10 sıralarında Kartal’da hafif şekilde ve karla karışık yağmur olarak etkili olmaya başladı. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda daha erken saatlerde etkili olan yoğun tipi, öğlen saatlerinde Kartal başta olmak üzere Anadolu Yakası’nda da etkili olmaya başladı. Yüksek kesimlerde yollar şimdiden beyaza dönerken yoğun tipinin gece boyu ve sabaha kadar devam etmesi bekleniyor.

Kartal’da beklenen kar yağışı yağmaya başladı. Kar yağışının aralıklarla devam edip gece saatlerinde daha da artması bekleniyor. Hava sıcaklığı sıfıra yaklaşırken hissedilen hava sıcaklığı sıfırın altına düştü. Gece saatlerinden itibaren kar yağışı ilçeyi etkisi altına alacak ve yoğun tipi nedeniyle göz gözü görmez hale gelecek.

Kar sabaha kadar devam edecek

Kartal’da gece boyunca kar yağışının şiddetli şekilde devam etmesi bekleniyor. Hava durumu raporlarına göre gece boyunca hissedilen hava sıcaklığı eksi 5 dereceye kadar düşecek. Kartal’da sabaha kadar kar fırtınası bekleniyor.

Öte yandan, Kartal’da sabahın ilk saatlerine kadar kar yağması bekleniyor. Kar yağışının Kartal’da sabaha kadar kar fırtınası, yoğun tipi, şiddetli kar şeklinde gerçekleşeceği öngörülüyor. Kar yağışı ile beraber kartpostallık görüntüler çıkması bekleniyor. Yetkili kurumlar tarafından kar nedeniyle vatandaşlar uyarılırken, belediye ekiplerinin de teyakkuzda olduğu belirtildi.