Antalya Taksi Ücreti Hesaplama 2024

Antalya Taksi Ücreti Hesaplama aracı ile Antalya taksi ücretini güncel taksimetre fiyat tarifesine göre hesaplayabilirsiniz.

Antalya’da taksi ücretini hesaplamak istiyorsanız, 2024 yılı için güncellenmiş taksi tarifesi üzerinden hazırlanan aşağıdaki mesafe bazında ücret hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Antalya’da taksiyle seyahat edecek kişilerin, gidecekleri yer için ödeyecekleri ücreti hesaplamaları adına ilk olarak gidilecek mesafeyi kilometre olarak girip, ardından “Hesapla” butonuna basmaları gerekmektedir.

Antalya taksi hesaplama

Mesafe
Hesapla
Sonuç

Antalya taksi fiyatları

Antalya’da 2024 yılı için güncel taksi açılış ücretleri burada yer almaktadır. Antalya’da taksi ücretlerine 15 Ağustos 2023’te zam yapılmıştır. Sarı taksi için taksimetre açılış ücreti 20 TL, kilometre başına ücret ise 25 TL’dir. İndi bindi ücreti sarı taksi için 60 TL’dir. Bir yerden bir yere giderken eğer 2 kilometreden daha düşük mesafede gidecekseniz, indi bindi ücreti ödenir.

Antalya ilçelerinde 15 Mayıs 2024’ten itibaren, Antalya kent merkezinde ise 1 Haziran 2024’ten itibaren taksi açılış ücreti: 25 TL, kilometre başına ücret 30 TL, indi-bindi ücreti 100 TL olacaktır. Bu araç, 15 Mayıs 2024’ten itibaren yeni tarifeye göre güncellenmiştir.

Antalya Havalimanı’ndan Antalya merkezine (saat kulesi için hesaplanmıştır) gitmek 250 TL tutmalıdır. Taksi ücretinin daha yüksek olmasını istemiyorsanız, tamamen taksimetreye bağlı kalınmasını talep edebilirsiniz. Aksi durumda telefonunuzdan 155’i çevirerek polisi arayabilirsiniz.

Antalya turistik bir il olduğu için ödemeniz gerektiğinden daha yüksek taksi ücretlerinin talep edilmesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ancak bir taksiye binerken yasal olarak taksimetre kullanımı zorunludur ve taksimetrede yazan fiyattan fazlasını ödemek zorunda değilsiniz ve böyle bir durumda hemen polisi arayabilirsiniz.