Bursa Taksi Ücreti Hesaplama 2024

Bursa Taksi Ücreti Hesaplama aracı ile Bursa taksi ücretini güncel taksimetre fiyat tarifesine göre hesaplayabilirsiniz.

Bursa’da taksi ücretini hesaplamak istiyorsanız, 2024 yılı için güncellenmiş taksi tarifesi üzerinden hazırlanan aşağıdaki mesafe bazında ücret hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Bursa’da taksiyle seyahat edecek kişilerin, gidecekleri yer için ödeyecekleri ücreti hesaplamaları adına ilk olarak gidilecek mesafeyi kilometre olarak girip, ardından “Hesapla” butonuna basmaları gerekmektedir.

Bursa Taksi Hesaplama

Mesafe
Hesapla
Sonuç

Bursa Taksi Fiyatları

Bursa’da taksi ücretine en son 30 Ocak 2024 tarihinde zam geldi. Bursa’da şu anda geçerli taksi ücret tarifesine göre, 2024 yılı güncel taksimetre açılış ücreti 23 TL, kilometre başına ücret ise 22 TL’dir. Bursa’da taksi indi bindi ücreti için 70 TL’dir.

Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’ndan yapılan açıklamaya göre, yeni taksi ücret tarifesi açıklandı. Yeni tarifeye göre ödenecek miktar, taksimetrede görünen miktar kadar olacak. Bursa’da taksiye binen yolcular, gidecekleri güzergahı belirttiyse, taksimetre binişten itibaren devreye girecek ve yolculuk boyunca aktif olacak.

Taksimetre, yolcunun araca binmesiyle açılır ve taksimetre açılış ücretine taksinin gideceği mesafeye göre taksimetre tarafından eklenecek ücretine göre müşteriden istenecek ücret belli olur. Taksimetre haricinde, geçiş ücretleri dışında ekstra bir ödeme yapılmaz. Paralı yollardaki geçiş ücretlerini yolcular öder.