Kavacık Millet Kıraathanesi nerede, nasıl gidilir?

Kavacık Millet Kıraathanesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

İstanbul Beykoz’da yapılan ilk Millet Kıraathanesi, Kavacık’ta kapılarını açtı. Kitapseverlerin ve ders çalışmak isteyen öğrencilerin uğrak noktası haline gelen Kavacık Millet Kıraathanesi, ücretsiz internet hizmetinin yanı sıra ziyaretçilere ücretsiz çay ve çorba ikramı sunuluyor.

Kavacık Millet Kıraathanesi’ne ulaşım

Orhan Veli Kanık Caddesi’ndeki “Yakut Sokak” İETT durağı vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Eğer Kavacık Kavşağı’ndan ulaşacaksanız, “Kavacık Mezarlık” İETT durağında inmelisiniz.

Binek otomobille gelenler, E-80 çevre yolundan veya D-100 karayolundan Kavacık Kavşağına girip Yeni Riva Yolu üzerinden Kavacık Mezarlığı’nın olduğu yerden ilçe merkezine girerek ulaşabilirler.

  • Adres: Çubuklu, Vatan Cd. No:75, 34805 Beykoz/İstanbul
  • Telefon numarası: 444 66 61
Kavacık Millet Kıraathanesi 2

Kavacık Millet Kıraathanesi fotoğraflar

Kavacık Millet Kıraathanesi’nin (Kavacık Yaşam Merkezi) kütüphanesinde edebiyat, tarih, coğrafya, bilim, sanat, din, biyografi, anı, gezi ve birçok türde eserin yer aldığı 16 bin kitaplık büyük bir kütüphane bulunuyor.

Kavacık Millet Kıraathanesi 3

Mekanda ayrıca nezih bir ortamda ders çalışmayı ve araştırma yapmayı sağlamak amacıyla 128 kişilik çalışma masası bulunuyor.

Kavacık Millet Kıraathanesi 4

Kavacık Millet Kıraathanesi hakkında bilgiler

Beykoz Kavacık Millet Kıraathanesi’nin zemin ve 1. katında kütüphane, sesli okuma odası, fuaye alanı, mescit ve idari birimler yer alıyor. Mekanın 2. ve 3. katı, 12 farklı atölye ve etüt sınıfıyla, Beykoz Sanat ve Eğitim Merkezi (BEYSEM) olarak hizmet veriyor.

Millet Kıraathanesi’nin açılmasıyla yetişkin, çocuk ve gençlere yönelik kültür sanat ve eğitim kurslarını Beykoz Sanat ve Eğitim Merkezi (Beysem) çatısı altında markalaştıran Beykoz Belediyesi ilçe sakinlerine kurslar için nitelikli yeni bir adres daha kazandırmış oldu. Millet kıraathanesinin içinde ayrıca bir E-Spor merkezi ve Youtube stüdyosu bulunuyor.