Kartal Lütfi Kırdar Büyükada Ek Hizmet Binası nerede, nasıl gidilir?

Kartal Lütfi Kırdar Büyükada Ek Hizmet Binası hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Daha önce Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanei’ne bağlı hizmet veren Adalar Ek Hizmet Binası, 2011’de Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlanmıştır. 1.500 metrekare arsa üzerinde yaklaşık 2.000 metrekare kapalı alanıyla hizmet veren hastanede bir acil servis, beş yatılı yataklı nitelikli acil müşahede odaları, bir ameliyathane, 12 poliklinik odası, içerisinde ultrasonografi ve röntgen odalarının olduğu radyoloji ünitesi, bir biyokimya laboratuarı ve 5 yataklı farklı tek kişilik nitelikli odalar bulunmaktadır.

Kartal Lütfi Kırdar Büyükada Ek Hizmet Binası’nda acil hizmetler başta olmak üzere 12 farklı branşta (Dahiliye, Genel Cerrahi, Çocuk Hastalıkları, Kadın Doğum, Fizik Tedavi, Aile Hekimliği, Ortopedi, Göz, Kulak Burun Boğaz, Ağız ve Diş Sağlığı, Radyoloji, Biyokimya) sağlık hizmeti sunulmaktadır. Randevu almak için MHRS sistemini kullanabilirsiniz.

Kartal Lütfi Kırdar Büyükada Ek Hizmet Binası’na nasıl gidilir?

Adres: Nizam Mahallesi Lala Hatun Caddesi Çarkıfelek Sokak No:12 Büyükada / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 382 82 89.

Kartal Lütfi Kırdar Büyükada Ek Hizmet Binası’na ulaşım için Büyükada’ya gitmeniz gerekiyor. Büyükada’ya gittikten sonra yürüyerek hastaneye 8 dakikada ulaşabilirsiniz. Hastane ile iskele arasında 600 metre uzaklık bulunmaktadır. Yürümek istemezseniz BA-1 nolu İETT elektrikli otobüsüne binerek Hastane durağında inerek de ulaşabilirsiniz.

Hastaneye yürüyerek ulaşmak için iskelede vapurdan indikten sonra Şehir Hatları iskelesi önündeki Büyük İskele Caddesi’nden adaya girin. Saat kulesini geçtikten sonra Hacıbaba’nın oradan Lale Hatun Sokak üzerinden yukarı doğru yürüyün. Sokağın sonunda Çarkı Felek Sokak’a varacaksınız ve hastane ile karşılaşacaksınız.

Kartal Lütfi Kırdar Büyükada Ek Hizmet Binası’na ulaşım

1. Kartal’dan ulaşım: Kartal sahilden Kartal – Adalar iskelesinden Kartal – Adalar vapuruna binin ve Büyükada’ya geçin. Tuzla, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli ilçelerinde yaşayanların Kartal üzerinden gitmesi gerekir.

2. Kadıköy’den ulaşım: Kadıköy rıhtımdan Turyol veya Şehir Hatları vapuru ile Büyükada’ya gidin. Turyol sadece bir adaya uğradığı için üç adaya uğrayan Şehir Hatları’na göre 2 kat daha çabuk varır. Eğer Maltepe tarafındaysanız Bostancı üzerinden gidebilirsiniz. Üsküdar, Ümraniye ilçelerinde yaşayanların Kadıköy üzerinden gitmesi gerekir.

3. Maltepe’den ulaşım: Bostancı’dan Şehir Hatları vapuru ile Büyükada’ya gidebilirsiniz. Ataşehir ve Çekmeköy ilçelerinde yaşayanların Bostancı üzerinden gitmesi gerekir.

4. Avrupa Yakası’ndan ulaşım: Karaköy’den Turyol vapuru, Eminönü’nden Dentur vapuru, Kabataş’tan Şehir Hatları vapuru, Bakırköy’den Turyol vapuru ile Büyükada’ya ulaşabilirsiniz.