Intercity Istanbul Park nerede, nasıl gidilir?

Intercity Istanbul Park hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Pistin temeli 23 Eylül 2003’te atıldı ve 2005 yılında ilk F1 yarışına sahne oldu. Pistin işletme hakları 2012 yılında Intercity firması tarafından alınmıştır.

İstanbul Park’ta şimdiye kadar Formula 1, MotoGP, SBK Dünya Superbike Şampiyonası, WTCC Dünya Binek Otomobil Şampiyonası, LMES Dayanıklılık Yarışları, DTM Alman Binek Otomobil Şampiyonası, RWS Renault World Series, FIA Dünya Rallycross RX Şampiyonası, Ferrari Yarış Günleri, ETRC Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası gibi birçok farklı yarış yapılmıştır.

Intercity Istanbul Park’a nasıl gidilir?

Adres: Akfırat Mahallesi, Göçbeyli Bulvarı, No: 1, 34959 Tuzla / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 645 73 21.

Göçbeyli Bulvarı’ndaki İstanbul Park otobüs durağı ile gidilir. Duraktan 133GP İETT otobüsü geçer. Yarış zamanları seferler arttırılır.

Ballıca Caddesi’ndeki Göçbeyli Sapağı otobüs durağında inerek gidebilirsiniz. Duraktan 130H, 132, 132D, 133GP, KM28 İETT otobüsleri geçer.

Intercity Istanbul Park’a ulaşım

1. Metro ile ulaşım: M4 Kadıköy – Tavşantepe metrosundan Pendik İstasyonu durağında inin. 133GP nolu Göçbeyli – Kartal İETT Otobüsüne aktarma yaparak “İstanbul Park” durağında inin

2. Marmaray ile ulaşım: Size en yakın Marmaray durağından trene binin. Trenden Pendik YHT İstasyonu durağında inin. 133GP nolu Göçbeyli – Kartal İETT Otobüsüne aktarma yaparak “İstanbul Park” durağında inin

3. Otobüsle ulaşım: 133GP nolu Göçbeyli – Kartal İETT Otobüsüne binerek gidebilirsiniz. Formula 1 pistine giden tek otobüs, 133GP nolu otobüstür. Kartal sahilden kalkar, Pendik merkezden geçer (tren istasyonu önünden gider) Ankara Caddesi üzerinden Tuzla’daki F1 pistine gider. Pistin girişinde yer alan “İstanbul Park” durağında inerek piste geçebilirsiniz.

4. Sultanbeyli’den ulaşım: 132V İETT otobüsü ile Selçuklu Caddesi durağına gidin. Sağlam Sitesi durağına yürüyüp 133GP İETT otobüsüne aktarma yapın.

5. Kartal ve Pendik’ten ulaşım: Kartal sahilden 133GP İETT otobüsü ile direkt olarak gidebilirsiniz. Pendik’te YHT İstasyonu önünden 133GP İETT otobüsüne binebilirsiniz.

6. Kadıköy ve Maltepe’den ulaşım: Metro veya Marmaray ile Pendik’e gidin ve 133GP İETT otobüsüne aktarma yapın.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, D-100 Pendik Kavşağı’nda inin ve 133GP İETT otobüsüne aktarma yapın.

8. Avrupa Yakası’ndan ulaşım: Marmaray’a binip Pendik’te inin veya Kadıköy’e geçerek M4 Kadıköy – Tavşantepe Metrosu ile Pendik durağında inin ve 133GP İETT otobüsüne binin veya Metrobüsle Söğütlüçeşme’ye gidin ve oradan Marmaray ile Pendik’e gidin