Kartal Özgürlük Parkı nerede, nasıl gidilir?

Kartal Özgürlük Parkı hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Özgürlük Parkı içinde basketbol sahası ve büyük bir havuz ile çay bahçesi bulunuyor. Ayrıca alanın solunda piknikçiler için geniş bir yer sunuluyor.

Kartal Parkı olarak da bilinen Kartal Özgürlük Parkı, İBB bünyesinde hizmet verilen bir parktır.

Kartal Özgürlük Parkı’na nasıl gidilir?

Kartal Sahil yolundaki Adnan Kahveci durağına 250 metre uzaklıktadır. Duraktan 16D, 133T, 134YK, 252, E-9 İETT otobüsleri geçer. Ayrıca caddeden Pendik – Bostancı dolmuşu geçer.

Savarona Caddesi’ndeki Hükümet Caddesi durağına 100 metre uzaklıktadır. Duraktan KM34 İETT otobüsü ve Kartal – Soğanlık minibüsü geçer. Egemenlik Bulvarı’ndaki Egemenlik Bulvarı durağına 300 metre uzaklıktadır. Duraktan 16, 16A, 17, 133G, 133N, KM30, KM34 İETT otobüsü geçer.

Marmaray ile gitmek isterseniz, Kartal İstasyonuna 550 metre uzaklıktadır. Metro ile Esenkent İstasyonundan KM34’e binerek, Kartal istasyonundan KM31, KM32 ve KM34’e binerek ücretsiz aktarma yapılabilir.

Kartal Özgürlük Parkı’na ulaşım

1. Kartal içi ulaşım: Uğur Mumcu’dan 132S veya KM31 İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Kartal – Uğur Mumcu minibüsünü kullanabilirsiniz. Hürriyet Mahallesi’nden KM32 İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Kartal – Hürriyet minibüsünü kullanabilirsiniz. Tekel Caddesi’nden, Esentepe taraflarından, Soğanlık ve Uğur Mumcu’dan 134YK İETT otobüsünü kullanabilirsiniz.

2. Maltepe’den ve Cevizli / Orhantepe tarafından ulaşım: Marmaray ile Kartal’da inerek ulaşabilirsiniz. Sahilden giden 16D ve Bağdat Caddesi’nden 16, 16A, 17 İETT otobüslerine binerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca minibüsle Kartal – Kadıköy ve Pendik – Kadıköy minibüsleriyle ulaşabilirsiniz. 133N İETT otobüsü ile Maltepe’nin üst kesimlerinden ulaşabilirsiniz.

3. Pendik’ten ulaşım: Marmaray ile Kartal’da inerek gidebilirsiniz veya 16, 16A, 17 İETT otobüslerine binerek ulaşabilirsiniz veya minibüsle Pendik – Kadıköy minibüsü ile ulaşabilirsiniz.