İSPARK ödeme yöntemleri nedir, İSPARK ödemesi nasıl yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiralarından İSPARK’a bağlı otoparklarda hangi ödeme yöntemleri ile ödeme yapılır? İSPARK’ın ödeme yöntemleri ve İSPARK’ta nasıl ödeme yapıldığına dair bilgi almak istiyorsanız, doğru yerdesiniz.

Trafik akışını hızlandırmak ve teknolojik yeniliklerle vatandaşların hayatını kolaylaştırarak daha hızlı ve güvenli bir otopark hizmeti sunmak isteyen İBB, İSPARK’a bağlı otoparklarda kredi kartı ile ödeme almaya başladı.

İSPARK ödeme yöntemleri nedir?

İSPARK ödeme yöntemleri arasında İstanbulkart ve kredi kartı ile ödeme bulunuyor. Ayrıca İSPARK’ta ödeme yapmak için İSPARK’ın online ödeme web sayfasını ve İSPARK’ın mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Günde yaklaşık 150 bin sürücüye hizmet veren İSPARK otoparklarında ödeme yaparken, kredi kartı, İstanbulkart veya online ödeme sistemini kullanabilirsiniz.

İSPARK ödemesi nasıl yapılır?

Kredi kartı ile öderken temassız ödeme de geçerli. İSPARK’ta nakit ödeme sistemi de kullanılmaya devam ediyor. Ancak nakit ödeme yaparken mutlaka fiş almalısınız.

Sürücülere otopark ücretini daha hızlı ödeme imkanı sunan ve nakit ödeme zorunluluğunu ortadan kaldıran kartla ödeme uygulaması, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Daha önce sınırlı olarak uygulanan kart uygulamasının bütün İSPARK otoparklarına yaygınlaştırılmasıyla kart kullanım oranında büyük artışa neden oldu.