Kartallı Kazım Meydanı nerede, nasıl gidilir?

Kartallı Kazım Meydanı hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Belediyesi tarafından yapılan Kartallı Kazım Meydanı ve Heykeli, 2012 yılında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla hizmete açıldı. Açılışa Kartallı Kazım olarak bilinen İbrahim Göleber’in ailesi de katıldı.

Kartal Petroliş Mahallesi’nde yer alan Kartallı Kazım Meydanı, anma programlarına ve çeşitli kültür sanat aktivitelerine de ev sahipliği yapıyor. Milli bayramlarda Kartallı Kazım Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, Kartal Meydanı’na yürüyüş düzenliyor. Meydanın tam ortasında Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Kartallı Kazım’ın heykeli bulunuyor. Ayrıca meydanda bir de park yer almaktadır.

Kartallı Kazım Meydanı’na nasıl gidilir?

Adres: Petroliş Mahallesi, Kartallı Kazım Meydanı, 34862 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: 444 4 578.

İnönü Caddesi’ndeki Kartallı Kazım durağı il gidilir. Duraktan KM34 İETT otobüsü ve Kartal – Esentepe – Soğanlık minibüsü geçer.

Metro ile gitmek isterseniz, Kartal veya Esenkent İstasyonunda inip KM34 İETT otobüsüne binerek ücretsiz aktarma yapabilirsiniz. Marmaray ile gitmek isterseniz, Başak istasyonunda inip Kızılay Bulvarı’ndan KM34 İETT otobüsüne veya Kartal – Esenkent minibüsüne binebilirsiniz.

Kartallı Kazım Meydanı’na ulaşım

1. Kartal’dan ulaşım: Meydan Kızılay Bulvarı’nın sonunda yer alır. Gitmek için KM34 İETT otobüsünü veya Kartal – Esenkent minibüsünü kullanabilirsiniz.

2. Maltepe’den ulaşım: 16A, 133G, 17 İETT otobüsleri ile Üsküdar Caddesi’ndeki Şehit Kemal Tosun durağına inebilirsiniz. Marmaray ile Başak’ta inebilirsiniz. Kartal – Kadıköy veya Pendik – Kadıköy minibüsü ile Toprak Yol’da inebilirsiniz. Ardından Kızılay Bulvarı’na yürüyerek KM34 İETT otobüsünü veya Kartal – Esenkent minibüsünü kullanabilirsiniz. Metro ile giderseniz, Esenkent’te inip KM34 İETT otobüsü ile ücretsiz aktarma yapabilirsiniz.

3. Pendik’ten ulaşım: 16, 16A, 17 İETT otobüsleri ile Üsküdar Caddesi’ndeki Şehit Kemal Tosun durağına inebilirsiniz. Marmaray ile Başak’ta inebilirsiniz. Pendik – Kadıköy minibüsü ile Toprak Yol’da inebilirsiniz. Ardından Kızılay Bulvarı’na yürüyerek KM34 İETT otobüsünü veya Kartal – Esenkent minibüsünü kullanabilirsiniz. Metro ile giderseniz, Kartal’da inip KM34 İETT otobüsü ile ücretsiz aktarma yapabilirsiniz.