Kartal kentsel dönüşüm etaplar

Kartal’da kentsel dönüşüm etaplar halinde yapılacak. Kartal kentsel dönüşüm projelerinde çalışmalar devam ediyor. Son olarak Kartal’da kentsel dönüşüm etapları ile ilgili proje, belediye meclisinden geçti.

Kartal kentsel dönüşüm projesi olarak bilinen merkez planları, Kartal etap 1 projesi ve Kartal etap 2 projesi, 4 Şubat 2021’de yapılan Kartal Belediye Meclisi toplantısında onaylanarak geçirildi. Plan kapsamında Kartal 1:1000 ölçekli planları tamamlandı.

Planların meclisten geçmesiyle beraber Etap 1 ve 2 projelerinin 10 yıldır nihayete erdirilemediğini belirten Yüksel, 15 yıldır bekleyen insanların sorununu çözmek istedikleri için bu çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirtti. Bakanlık ile ortak yapılan çalışmalar sonucu ciddi bir yol alındığını belirten Yüksel, proje planlarının meclisten geçmesinin önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Kartal’da kentsel dönüşüm sorunu

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de Etap 1 ve Etap 2 projeleri hakkında önemli bilgiler verdi. Yüksel, Kartal kentsel dönüşüm etapları hakkında kapsamlı bilgi verdi. Yüksel, Etap 1 ve Etap 2 projelerinin Kartal için ne kadar önemli olduğunu anlattı.

Kartal’da kentsel dönüşümün etaplar halinde yapılacağını söyleyen Yüksel, “Kartal’ın merkezindeki çarşı ve meydan en az 70-80 yıllık ve bunun bir tane çözümü var. O da Etap 1’in yıkılıp yeniden yapılmasıdır. Etap 2’nin yapılmasının yolu da buradan geçiyor.” dedi.

E-5 üstünde ulaşım sorunu ve demir yolu altında terk edilmişlik sorunları olduğunu söyleyen ve bunları çözeceklerini belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “E-5 karayolunun üst kesimindeki hemen hemen tüm mahallelerde ulaşım sıkıntısı var. Bununla ilgili çalışıyoruz.” dedi.