Kartal’ın en nezih semtleri

Kartal’ın en nezih semtleri nerelerdir? Kartal’da emlak alımı için en iyi muhitler neresidir? En nezih semtler, suç oranlarının düşüklüğü, önemli hizmetlere yakınlık, trafik yoğunluğu ve yeşil alanların miktarı ile açıklanabilir. Tüm bunlar bir bakıma demografik yapıyla alakalı olsa da durum her zaman böyle olmayabilir. Peki Kartal’ın en nezih semtleri hangisidir?

Kartal’da Orhantepe, Atalar, Kartal Merkez, Topselvi, Esentepe, Soğanlık, Uğur Mumcu ve Yakacık semtleri vardır. Bu semtler etrafında Kartal’ı oluşturan 20 mahalle bulunur. Kartal’da en nezih semtler, bu semtlerden bazılarını oluşturur.

Kartal’da en nezih semt

Kartal’da bazı semtler çok kalabalık, bazı semtler depreme dayanıksız zeminlerde kurulu, bazı semtler çok eski konut stokuna sahip, bazı semtler ise çok fazla trafik ile kötü bir ulaşıma sahip. Bazı semtler yeterli ulaşım imkanlarından yararlanamıyor, bazı semtler ise merkezden çok uzakta. Peki hepsinin bir orta noktası yok mu? En nezih semtler neresi?

Kartal’da çok nezih semtler de var. Atalar ve Kartal Merkez huzurlu semtler, Esentepe depreme çok dayanıklı zemine sahip bir semt, Topselvi son zamanlarda sürekli gelişen bir semt. Yakacık yeşil alanları fazla olan bir semt, sahile yakınlığı nedeniyle Kartal merkez, Atalar ve Orhantepe ilgi çekici semtler.

Tüm bunlar oldukça nezih semtlerin bir özeti. Kartal’da nezih semtler, Kartal Merkez, Topselvi, Orhantepe, Atalar semtleri. Kartal’da daha çok iş alanların olduğu D-100 etrafındaki semtler Cevizli, Esentepe, Topselvi’nin kuzeyi, Soğanlık ve Yakacık semtleri. Kartal’ın en kuzeyinde yer alan semt ise Uğur Mumcu’dur.