Spotify’de sanatçı engelleme

Popüler müzik dinleme servisi Spotify önemli bir özelliği kullanıma sunmaya başladı. Spotify sanatçı engelleme özelliği üzerinde çalışmalarını tamamladı ve artık platformda sanatçı engelleme özelliğini kullanabilirsiniz. Sanatçı engelleme özelliğini nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Spotify’de sanatçı engelleme özelliğinin nasıl kullanılacağını anlatan bir rehberle karşınızdayız. Aylık 200 milyon kullanıcıya sahip olan Spotify’de kullanıcıların merakla beklediği sanatçı engelleme özelliği nihayet başladı. Sanatçı engelleme özelliği sayesinde, kullanıcıların dinlemek istemedikleri sanatçıların şarkılarının, karışık listeler ve sanatçı radyoları arasından çıkmasının önüne geçmiş olunuyor. Ancak eğer engellediğiniz sanatçı başka birisiyle düet yapmışsa bu şarkıyı görmeye ve dinlemeye devam edeceksiniz.

Seçilmiş radyoyu dinlerken, Spotify algoritması elinden gelenin en iyisini yapar, şüphesiz dayanamayacağınız bir grup veya sanatçının çalmaya başlayacağı zamanlar olacaktır. Elbette, bir sonraki şarkıya geçebilirsiniz, ancak onları tamamen engelleseniz daha iyi olmaz mıydı? Spotify bu özelliği mobil uygulamasının kullanıcılarına sunuyor. Bir sanatçının şarkısının çalmasını nasıl engelleyebileceğinize bir göz atın.

Spotify’da Sanatçı Engelleme

Telefonunuzda veya tabletinizde Spotify’ı başlatın ve asla duymak istemediğiniz bir “Sanatçı” sayfasına gidin. Ardından sağ üst köşedeki üç nokta düğmesine dokunun. Ardından, açılır menüden “Bu sanatçıyı çalma” seçeneğine dokunun. Özellik ne yazık ki şimdilik sadece mobil uygulamada mevcut.

Bundan sonra, sanatçıya ait müziğin çalmayacağını onaylayan kısa bir mesaj açılır. Bu kadar. Doğrudan bir gruba veya sanatçının sayfasına gidip bir şarkıyı manuel olarak başlatmaya çalışsanız bile, çalmaz. Sanatçının engellemesini daha sonra kaldırmak isterseniz, “Sanatçı” sayfasına geri dönebilir ve menüden “Bu sanatçıyı çalmaya izin ver”e dokunabilirsiniz.

spotify sanatci engelleme

Artık Spotify’da şarkı listelerinizi dinlerken o sanatçıyı bir daha duymayacaksınız. Ve benim testlerime göre, ayarı aynı hesapla oturum açtığınız diğer cihazlar arasında senkronize ediyor. Grupları iOS kullanarak engelleyebildim ve Android cihazlarımda ve hatta Android TV’deki Spotify uygulamasında da engellendi. Ancak bu seçenek henüz masaüstü sürümünde veya web oynatıcısında mevcut değildir. Umarım bu sürümlerin yakında güncellendiğini göreceğiz.

Bunun yardımcı olabileceği birkaç neden var. Bir şarkıyı atlamak için telefonunuzu çekip kilidini açma konusunda endişelenmenize gerek yok. Ya da belki hoparlörlerden yayın yapıyor ve belirli müziklerin duyulmasını istemiyorsunuzdur. Belirli kişilerin veya küçük çocukların duymasını istemediğiniz gruplardan ve sanatçılardan gelen müziği engelleyebilirsiniz.

Şirket yakın zamanda Spotify Premium’u yeni bir kullanıcı arayüzü, geliştirilmiş arama ve kişiselleştirilmiş bir radyo özelliği ile güncelledi. Dinleme alışkanlıklarınıza göre seçilmiş çalma listelerini bir araya getirmek için algoritmalar kullanır. Yine de servis bazen duymak istemediğiniz şeyleri çalabilir. Bu, duymak istemediğiniz müziği durdurmak için önleyici adım atmanıza olanak tanıyan, gecikmiş bir özelliktir.