Kartal’da hava sıcaklığı sıfırın altına indi

İstanbul’da dün geceden beri etkili olan dondurucu soğuklar ve kar fırtınası bu sabah da etkisini gösterdi. Gün boyu devam eden soğuk hava ve aralıklarla kendini gösteren kar yağışı ile hava sıcaklıkları sıfırın altına kadar düştü.

Kartal’da hava sıcaklığı İstanbul genelinde olduğu gibi sıfırın altına indi. Sıcaklık saat 17:00 itibariyle 1 derece olurken, hissedilir hava sıcaklığı ise -1 derece oldu. İstanbul’da 23 Ocak Pazar gününden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı ve dondurucu soğuklar, gece saatlerinde ilçe genelinde kar yağışı olarak kendini gösterdi.

kartal kar yagisi 1

Kartal’ın tamamı kar ile kaplanırken yüksek kesimlerde kar kalınlığı 1 metreyi aştı. Kartal Belediyesi ekipleri tarafından karla mücadele kapsamında çok sayıda ekip seferber olurken, belediye çalışmaları sayesinde ilçede olumsuz bir olay yaşanmadı.

Kar yerini don ve buz gibi soğuya bırakıyor

Kartl Aydos, Beykoz ve Çekmeköy gibi yüksek tepelerde kar yağışı gözlenirken, sabah saatlerinde kar yağışı Kartal’ın alçak kesimlerinde de kendini göstermeye başladı. Kar yağışlı hava akşam saatlerinde dondurucu soğuklara kendini bıraktı.

kartal kar yagisi 2

Kartal’da akşam saatlerinde hava sıcaklığı hissedilir oranda eksi derecelere kadar düştü. Kartal merkezinde aralıklarla kar yağışı etkili olurken, Yakacık taraflarında yoğun kar yağışı kendini gösterdi. Kar yağışının bu gece de yoğun şekilde etkili olması beklenirken İstanbul Valiliği tarafından kamu çalışanları için 15:30’da iş bırakması yönünde karar alındı.

Hava durumu raporlarına göre 24 Ocak Pazartesi günü İstanbul Kartal’da hissedilir hava sıcaklıkları -1 dereceye kadar düştü. Kar yağışı sabah saatlerinde etkili olurken, öğle saatlerinde yerini dona bıraktı. Ancak gece saatlerinde yoğun kar bekleniyor bekleniyor. Bu nedenle gece dışarı çıkmayı düşünenler için dikkatli olmaları gereken bir hava koşulları oluşacaktır.