Soğuk hava dalgası İstanbul’u felç edecek!

İstanbul’da bir süredir havalar çok soğuk değildi, ancak gelen haberler şehri bir hafta boyunca çok sert bir soğuk hava dalgasının etkilemeye başlayacağı yönünde. Hava durumu tahminlerine göre İstanbul’da 5 Ocak Perşembe gününden itibaren çok sert bir soğuk hava dalgasının etkilemeye başlayacağı yönünde.

İstanbul’da bu kış henüz merkezi noktalara kar yağmasa da Kartal Aydos ya da Beykoz’daki yüksek kesimlere bir miktar kar kendini gösterebilir. Ancak kar esareti henüz şehri kaplayacak bir soğuk hava dalgası yok. Tahminlere göre İstanbul’un yüksek kesimlerine bir miktar kar düşebilir, özellikle gece saatlerinde eksi derecelere kadar düşecek sıcaklıklar nedeniyle İstanbul’da kar yağışı beklenebilir.

Yurda gelecek hafta giriş yapması beklenen soğuk hava dalgasının en azından yaklaşık bir hafta boyunca etkisini sürdürmesi bekleniyor. 5 Ocak Perşembe’den itibaren başlayacak soğuk hava dalgası 12 Ocak Perşembe günü zirve noktasına ulaşacak. Hava sıcaklıkları gündüz 6 dereceye kadar, gece ise 1 dereceye kadar düşecek. Dahası, sağanak yağış görülebileceği belirtiliyor. Rüzgar 15 km’ye kadar çıkabilecek.

5 Ocak Perşembe günü hava sıcaklığı en yüksek 10 derece, sağanak yağmur beklentisi var. Gece de sağanak yağış bekleniyor. En düşük sıcaklık 5°C olarak tahmin ediliyor. Yağmur ihtimali %30.

Cuma gününden itibaren yağmur yağışı etkisini kaybediyor. Gündüz hava parçalı Bulutlu. En yüksek 10°C. Rüzgâr KD ve değişken. Gece hava parçalı Bulutlu. En düşük 5°C. Rüzgâr KD ve değişken. Hafta sonu da çok bulutlu bir hava bekleniyor.