İSPARK otopark ücretleri 2024

İSPARK otopark ücretleri 2024 yılı güncel fiyat tarifesi belli oldu. İSPARK otopark ücretlerine yüzde 57 zam yapıldı. İSPARK otopark ücretleri ile ilgili tüm bilgiler ve ilçelere göre tüm otoparkların farklı ücret tarifeleri burada. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı iştirak şirketi İSPARK, İstanbul’un muhtelif yerlerinde uzun yıllardır otopark hizmetleri veriyor.

İSPARK otopark ücretlerine gelen zam ile beraber 1 saat için en düşük ücret 36 lira, en yüksek ücret ise 52 lira oldu. Kaliteli ve güvenli otopark hizmeti sunması amaçlanan şirketin il çapında çok sayıda otoparkı bulunuyor. Bunlar; açık otoparklar, ücretsiz otoparklar, kapalı otoparklar, zemin altı otoparklar ve katlı otoparklardır.

İSPARK otopark ücretleri

İSPARK otopark ücretleri, UKOME toplantısında alınan karar ile yüzde 57 zamlandı. Alınan karar ile beraber katlı otoparklar, açık otoparklar ve yol kenarı otoparklarının ücretlerine zam yapıldı.

Bazı ilçelerde otopark ücretleri 23 TL’den 36 TL’ye yükseltilirken, diğerlerinde ise 33 TL’den 52 TL’ye yükseltildi. Ancak bazı otoparklarda özel fiyat tarifeleri uygulanmaktadır. Fiyatlar ilçelere göre değişiklik gösterirken, 1 saatlik park süresi için en güncel fiyat bilgisine aşağıda ulaşabilirsiniz:

Üsküdar, Fatih, Beşiktaş, Beyoğlu, Kadıköy, Şişli, Ataşehir, Beykoz, Bakırköy, Bayrampaşa, Güngören, Bahçelievler, Eyüpsultan, Kartal, Maltepe, Kağıthane, Tuzla, Pendik, Zeytinburnu, Ümraniye ve Sarıyer’de 1 saate kadar olan otopark ücreti 33 liradan 52 liraya, 2 saate kadar olan otopark ücreti 42 liradan 66 liraya, 4 saate kadar olan ücret 47 liradan 73 liraya, 8 saate kadar olan ücret 65 liradan 101 liraya, 12 saate kadar olan ücret 86 liradan 134 liraya, 24 saate kadar olan ücret ise 130 liradan 202 liraya yükseltildi. Yol üstü otoparklarında 1 saate kadar olan ücret 33 liradan 52 liraya, 2 saate kadar olan ücret 42 liradan 66 liraya, günlük park ücreti 94 liradan 146 liraya, sonraki her saat başı ücreti ise 14 liradan 22 liraya çıkarıldı.

Bağcılar, Arnavutköy, Avcılar, Adalar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Başakşehir, Çatalca, Esenler, Çekmeköy, Esenyurt, Küçükçekmece, Sancaktepe, Silivri, Sultangazi, Sultanbeyli, Şile ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde ise 23 lira olan 1 saatlik park ücreti 36 liraya, 2 saate kadar olan ücret 33 liradan 52 liraya, 4 saate kadar olan ücret 37 liradan 58 liraya, 8 saate kadar olan ücret 47 liradan 73 liraya, 12 saate kadar olan ücret 72 liradan 95 liraya, 24 saate kadar olan ücret ise 94 liradan 146 liraya yükseldi. Yol üstü otoparklarında ise, 1 saatlik ücret 36 lira, 1-2 saatlik ücret 52 lira, günlük ücret 124 lira oldu.

Şehirdeki otopark altyapısını tek elden sistemli şekilde yönetmek amacıyla oluşturulan İSPARK otoparkları, şehir içi trafik yoğunluğunu azaltmayı amaçlamaktadır. Stratejik olarak belirlenen yerlere yapılan otoparklar sayesinde şehir içinde güvenli park alanları oluşturulmuştur.

Şirket yeni otoparklarını ağırlıklı olarak katlı, zemin altı ve teknolojik otoparklar şeklinde yapmak için çalışmaya devam etmektedir. Otopark ücretlerini öğrenmek için okumaya devam edin. İSPARK’ın Anadolu Yakası’nda 10 ilçede otopark hizmeti vardır. Avrupa Yakası’nda ise 25 ilçede hizmet vermektedir.