Kartal Çamlık Parkı ziyaretçilerini bekliyor

Kartal Belediyesi tarafından Karlıktepe Mahallesi’nde yapılan Çamlık Parkı, hizmete açıldı. Toplam 7 bin 500 metrekarelik alana sahip park, Kartal Belediyesi ekipleri tarafından yapılan çalışmaların tamamlanması ile hizmete açıldı.

Yenilenen Çamlık Parkı, çam ağaçlarının gölgesi ve serinliğine sahip olması açısından nezih bir ortam sunuyor. Parkta çocuklar için özel bir parkur yapılırken, zemin düzeltme çalışmaları ile parka sağlıklı bir zemin kazandırıldı. Parkta ayrıca 147 metrekarelik çocuk macera parkuru, 163 metrekarelik çocuk sokak oyunları alanı, basketbol sahası, mini amfi, geleneksel çocuk oyun alanı, dinlenme alanları ve oturma duvarları yapıldı.

Parkın yenilenme projesinde ayrıca çocuklar için geleneksel oyun alanları oluşturuldu. Salıncak ve tahterevalli gibi oyuncaklara yer verilerek çocukların sıkılmaması sağlandı. Macera oyun alanında ise geniş hareket ve eğlence olanağı sağlandı. Basketbol sahası ve yürüyüş parkurunun inşa edilmesi ile vatandaşlara spor yapma alanı kazandırıldı. Ayrıca mini amfi ile vatandaşların bir araya gelerek konuşabilecekleri sosyal bir alan ortaya çıkarıldı.

Çamlık Parkı yenilendi

Karlıktepe Mahallesi’nde bulunan Çamlık Parkı için iş makinesi ile zemini düzeltme çalışmaları yapıldı. 3 bin 600 metrekarelik yeşil alana sahip parkta; 464 metrekarelik basketbol ve voleybol sahası, 360 metre uzunluğunda yürüyüş yolu ve koşu parkuru, 210 metrekarelik çocuk oyun alanı yer alıyor.

Yıllardır bakımsızlık ve yangın tehlikesinin yaşandığı çamlık alanda başlayan çalışmalarla, ekipler tarafından kuruyan ağaçlar tespit edilirken; söz konusu ağaçlar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekiplerce iyileştirme çalışması yapılacağı ve iş makineleri ile ağaçlara zarar verilmeden bölgedeki alanın park yapımına uygun hale getirileceği bildirildi.