İBB iş başvurusu nasıl yapılır? İBB iş ilanları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun başkan olmasıyla eleman alımlarına büyük bir yenilik getirildi. İşe alım süreci şeffaf bir şekilde yönetilirken, yeni iş ilanları da İBB Kariyer adlı sayfadan duyurulmaya başlandı.

Bu kılavuzda İBB’nin işe alım süreci hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz. Peki İBB şu anda güncel olarak hangi meslek gruplarında işe alımlar yapıyor? İşte İBB’nin halihazırda İBB Kariyer sayfasından açıkladığı işe eleman alım ilanları.

İBB’den Sözleşmeli Personel alımı

İBB, Sözleşmeli Personel Alımı İlanı yayınladı. Kariyer İBB iş ilanları sayfasında yayınlanan iş ilanına göre çok farklı meslek ve görevlere personel alımı yapılacak. Sınav ile yapılacak sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

İBB sözleşmeli personel alımı ilanına nasıl başvuru yapılabilir? Güncel durumda olan sözleşmeli personel iş ilanına başvuru süresi ne zaman sona eriyor? Sözleşmeli Personel Alımı iş ilanı hakkında detaylar yazımızın devamında…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştirakleri için işe alım portalına girerek hangi meslek grupları için iş ilanı olduğuna bakmalısınız. Size uygun iş ilanını bulduktan sonra başvuru yapabilirsiniz.

İBB iş başvurusu nasıl yapılır?

İBB’nin ilanlarına https://kariyer.ibb.istanbul/ adresinden bakabilirsiniz. Tüm ilanlara bakmak için ana menüdeki “İlanlar” sekmesini kullanabilirsiniz.

Ayrıca mesleğinize uygun iş ilanı olup olmadığını sorgulamak için arama kısmına mesleğinizi yazabilirsiniz. İlan başlığında mesleğiniz yazılı olan ilanlar hızlıca size sunulacaktır.

Sayfayı biraz aşağıya kaydırarak başarı hikayelerini okuyabilirsiniz. İBB’de işe girme umudu olmayan insanların şeffaf işe alım sürecinden dolayı liyakat sahibi oldukları alanlarda İBB’de işe girdiğini gösteren çok sayıda hikaye gözünüze çarpacaktır.

İBB’de iş başvurusu yapmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

  1. İBB Kariyer sayfasında üyelik oluşturun. Bunun için “Üye ol” düğmesini kullanabilirsiniz.
  2. Üye formuna şu bilgileri girmeniz gerekmektedir: TC Kimlik No, Adınız, Soyadınız, E-posta Adresiniz, Cep Telefonu Numaranız, Şifre.
  3. Aydınlatma metnini onaylayarak “Üye ol” düğmesine tıklayın.
  4. Üyeliğinizi açtıktan sonra özgeçmiş oluşturmanız gerekmektedir.
  5. Özgeçmiş oluşturduktan sonra başvuru yapmak istediğiniz ilana başvurabilirsiniz.

İBB Kariyer iş başvurusu ne zaman geri dönüş yapılır?

Yapılan başvurular uzman insan kaynakları personelleri tarafından dikkatle inceleniyor. Mülakata uygun görülen adaylar insan kaynakları birimi tarafından davet ediliyor.

Mülakata giren adaylara daha sonra mülakat sonuçları olumlu ise geri dönüş yapılıyor. Ancak tüm bu süreçler uzun sürdüğü için geri dönüş için bir süre beklemeniz gerekiyor.

Mülakat sonucunuz olumsuz olursa, gelecekte yeni açılacak pozisyonlarda değerlendirilmek üzere özgeçmişiniz sistemde tutulmaya devam ediliyor. Böylece başka bir pozisyon için de ileride teklif alabilirsiniz.