Kartal’da bir inşaat daha yarım kaldı

Kartal’ın Petrol İş Mahallesi’nde bulunan tarlada 2020 yılında başlayan özel bir inşaattaki çalışmalar, uzun süredir tamamlanamadı. Araziye yapılması planlanan Apricity rezidans projesinin geleceğindeki belirsizlik devam ediyor.

2017 yılından beri müteahhide verilmesi gündemde olan arsada 2020 yılında başlayan çalışmalar, temel kazısı ve temel atma işlemlerinin ardından bodrum katının inşası sırasında sona erdi.

2017 yılında, tarla sahibinin ölmeden önce bir imam hatip okulu yaptırma hayali olduğu ve araziyi müteahhide caminin yanına imam hatip ortaokulu yaptırma karşılığı verdiği iddia edilmişti. Arazide rezidans yapılmak için çalışmalar ise 2020 yılında başladı.

petrolis-tarla-insaat-1
2020 - Arazinin etrafı çevrildikten sonraki hali.
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Dev arazi, Petroliş Mahallesi’nde boş kalan tek yerdi. Yıllardır tarla olarak kullanılan ve seracılık yapılan arazide büyük bir rezidans inşa edilecekti.

petrolis-tarla-insaat
2017 - Arazinin tarla olarak kullanıldığı zamanlar
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Ancak çalışmalar uzun süredir durdu ve arazide inşa edilmesi planlanan Apricity projesi bir türlü tamamlanamadı. Arazinin temeli uzun süredir fotoğraftaki gibi inşa edilmeyi bekler şekilde duruyor.

adalar-sokak-arazi
Arazinin inşaat yapılmadan önceki uygu fotoğrafı
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Arazi Sancaktar Caddesi, Adalar Sokak ve İpek Yolu Sokak’a komşu durumda. Aynı zamanda Yavuz Selim Cami’nin yanında yer alıyor.