Homeland bitti mi? Homeland yeni sezon ne zaman?

26 Nisan’da Showtime’da yayınlanan Homeland dizisinin 8.Sezon 12. “Savaş Esirleri” başlıklı bölümünde dizi final yaptı, ama geriye büyük bir soru işareti bıraktı. Dizinin sonunda Carrie’nin S-400 hakkında ilettiği mesaj büyük merak uyandırdı.

Dizinin son bölümü, Carrie Mathieson’un (Claire Danes tarafından canlandırılıyor) Rus ajanının adını almak ve ABD-Pakistan savaşını önlemek için Saul Berenson’u (Mandy Patinkin) öldürülüp öldürülmeyeceğine karar vermesini konu alıyor. Ancak dizinin son sahnesinde S-400 füze savunma sistemi ile ilgili ‘arka kapı’ iddiası kafaları karıştırdı.

Homeland Dizi Finali

Homeland’ın dizi finalini izleyen hayranlar, Carrie’nin akıl hocasını daha büyük bir iyilik için öldürmeye istekli olabileceği gerçeğiyle karşı karşıya kaldılar. Bununla birlikte, sonunda Carrie, ajanın adını almak için Saul’un kız kardeşi Dorit’i (Jacqueline Antaramian) kandırırken dizinin elinde başka bir kırılma noktası vardı. Plana göre, Carrie’nin Saul’u nakavt edecek iki sıvıyı bir araya getirmesi ve daha sonra bir ölüm ekibi için sinyal vermesi gerekiyordu.

showtime-final-s400
Fotoğraf lisansı: Showtime

Saul ajanın adını söylemeyi reddettikten sonra boynundaki zehri ovuşturdu, ama öldürmedi ve Saul bir sandalyeye bağlı kaldı. Carrie daha sonra İsrail’de Dorit’in yanına gitti ve ağabeyinin felç geçirdiğini söyledi. Dorit daha sonra Saul’un ölümünde Carrie’yi vermek için bıraktığı bir USB sürücüyi verdi.

Bu sürücünün üzerinde ajanın adı vardı ve Saul’un Carrie’ye bir videoda “Sonunda, bu hayatta güvendiğimiz tek şey,n önemli olduğunu” söylediğini gösteren ironik bir an vardı. Carrie, ismi Rus ajanı Yevgeny’e (Costa Ronin) aktardı. Daha sonra ABD başkanının helikopterinin teknik sorunlar nedeniyle düştüğünü gösteren uçuş kayıtları ortaya çıktı ve küresel felaket önlendi. Ancak Rusların adını öğrendikten sonra kendini öldüren Rus ajanı için işler kötü bir şekilde sona erdi.

Carrie, Rusya’ya kaçar ve S-400’ün peşinden gider

Son sahneleri için, Homeland dizisi iki yıl sonraya atladı. Carrie, Moskova’da, Yevgeny ile ilişki içinde ve Kamasi Washington konserine giderken gösterildi. Rusya’da caz sevgisini beslerken, Saul bir kitabın omurgasında gizli bir mesaj alır, tıpkı Rus ajanıyla iletişim kurduğu gibi.

Ancak bu sefer kitap Carrie’nin sırlarını paylaştığı “Tyranny anıları” ve Rus ajanı olarak çalışan Carrie’ydi. Saul’a (Profesör Rabinow kod adıyla gidiyor) mesajı şöyle diyor:

Moskova’dan selamlar, Profesör. İran’a ve Türkiye’ye satılan Rus S400 füze savunma sisteminin bir arka kapısı var. Bertaraf edilebilir. Daha fazla bilgi gelecek. Bizi izlemeye devam edin.

Ancak bu bölüm, Homeland’ın son bölümü olduğu için dizinin 13.sezonu olmayacak. Yani Carrie’nin S-400 ile ilgili ortaya attığı iddianın devamı gelmeyecek.