Netflix’te izlemeye değer en iyi 10 dizi

Netflix’te herkes için bir şeyler var, ancak herkesin varlığından haberdar olduğu çok sayıda klasik dizilerin arasından en iyilerini bulmak bazen zor olabilir. Netflix TR’deki en iyi TV dizilerinden 10’unu sizin için seçtik. En iyi Netflix dizilerini mi arıyorsunuz? En iyi 10 Netflix TV dizisi listemizi güncelleyerek izleme listenize eklemeye değer bir şeyler eklemenizi sağlamak istedik.

En iyi Netflix dizilerinin bu listesini kısa süre önce çığır açan yeni dizi Tiny Pretty Things ve manga uyarlaması Alice in Borderland ile güncelledik, size molanın keyfini çıkarabileceğiniz birkaç yeni dizi sunmaktan mutluluk duyarız. Netflix’in orijinal TV dizileri yelpazesi son derece etkileyici, ancak en iyilerini bulmak zor olabilir. Boş zamanlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak istiyoruz ve umarız bu sayfanın bunu yaptığını görürsünüz. En iyi Netflix dizi seçeneklerimizde birçok başka klasik de bulacaksınız. Türkiye’deki en iyi Netflix TV dizileri listemize aşağıdan göz atın.

Tiny Pretty Things

tiny-pretty-things

Dizinin adından da anlaşılacağı gibi, Tiny Pretty Things, başarı uğruna katlanılan günlük korkuları konu alıyor. Üst düzey yeteneklerden oluşan kötü şöhretli Manhattan Dans Akademisi’nde, öğrencilerinin katlandığı zorlukları görüyoruz. Son derece rekabetçi, ihanet dolu ve çok sayıda hırpalanmış ayak tırnağı, ancak rahatsız edici yönüne rağmen yine de eğlenceli olmayı başarıyor.

Alice in Borderland

alice-in-borderland

Kesin olarak ‘nereden çıktığı belli olmayan en iyi Netflix dizileri’ kategorisi olsa orada yer alacak Alice in Borderland, umumi bir banyoda polisten saklandıktan sonra yanlışlıkla kendilerini Tokyo’nun paralel bir versiyonunda bulan üç inek arkadaş hakkında eğlenceli bir dizi. Arkadaşların hayatta kalmak için bir dizi şiddet oyununu tamamlamaları gerekiyor. Bu şiddetli bir dizi ve herkese göre değil, çok eğlenceli ve çok kanlı. İyi koreografiye sahip bir şiddetin tadını çıkarmak istiyorsanız mükemmel bir dizi.

Bodyguard

bodyguard

Bodyguard, Bodies’in arkasındaki İngiliz yazar ve yönetmen olan Jed Mercurio’nun ve bağımlılık yapan, Line of Duty’nin en son dizisi. Bununla birlikte, koruma görevlisi (Richard Madden) üst düzey bir politikacıyı (Keeley Hawes) korumakla görevlendirilirken Bodyguard, profesyonel ilişkileri gizli bir ilişkiye dönüşene kadar işi bir adım öteye taşır.

İlk çıktığında gerçekçi olmadığı için eleştirildi, ancak Bodyguard’ın acımasız, nefessiz momentumuna kapıldığınızda muhtemelen umursamayacaksınız.

Cobra Kai

cobra-kai

Bir YouTube orijinali olarak ortaya çıkan, Karate Kid’in devamı olan Cobra Kai’nin haklarını kısa süre önce Netflix aldı. Johnny Lawrence’ın (William Zabka) Danny LaRusso (Ralph Macchio) tarafından yenilmesinden 34 yıl sonra geçen film, yeni nesil çocuklara nasıl dövüşüleceğini öğretmek için bir kez daha Cobra Kai dojo’yu açar. Bu Johnny ve Danny’nin eski rekabetini ateşliyor.

Karate Kid’i seviyorsanız, bu dizi çok eğlencelidir ve her ikisi de ellili yaşlarında dövüş stuntları yaptıkları düşünüldüğünde, her iki başrolü de şaşırtıcı derecede mükemmel durumda. Cobra Kai 3. sezon, 1 Ocak 2021’de başlarında Netflix Türkiye’de yayında olacak. Ancak şimdiden 1. ve 2. sezonu da izleyebilirsiniz. Açıkçası biz Netflix’e gelmeden önce YouTube Premium’da çoktan izlemiştik. Hala çok eğlenceli bir dizi.

Dark

dark

Dark, bir şans verdiğinizde tamamen büyüleyici olan yoğun, zaman yolculuğuyla dolu Alman yapımı bir dizi. Şimdi tamamlanmış olan bu Netflix bilim kurgu dizisinin üç sezonunu da birkaç hafta boyunca tek bir uzun oturumda izlemenizi öneririz, böylece neler olup bittiğini yakından takip edebilirsiniz. Ayrıca bu konu hakkında fazla bir şey okumamanızı tavsiye ediyoruz: izlemeye başlayın ve bu Alman dizisinin ne kadar iyi planlanmış ve oyuncu kadrosuna sahip olduğuna şaşırın.

Beyninizi çalıştıracak bir dizi arıyorsanız, şu anda izleyebileceğiniz en iyi Netflix programıdır.

The Witcher

the-witcher

Netflix’in ilk büyük fantastik dizisi, popüler bir oyuna zaten uyarlanmış olan Andrzej Sapkowski’nin The Witcher kitaplarından bir uyarlamasıdır. Game of Thrones’un finalinde hayal kırıklığına uğradıysanız, bu dizi bir zevktir. Henry Cavill, canavar avcısı Geralt of Rivia’yı, onlarca yıla ve uluslar arası savaşlara yayılan bir hikayede canlandırıyor, ancak 1. sezonun en iyi kısımları Geralt’ın karanlık bir yaratığa karşı yüzleştiği canavar bölümleri.

The Witcher, Game of Thrones kadar kaliteli değil, ama bu kötü bir şey de değil. Bu, hala son derece pahalı görünen eğlenceli bir fantezi dizisi. Harika bir yardımcı oyuncu kadrosu ve iyi çizilmiş bir dünyayla, 2021 için hazır olan The Witcher 2. sezonunda heyecanlanacak çok şey var.

Ozark

ozark

Ozark, derin suç faaliyetlerine sürüklenen görünüşte iyi bir adamla ilgili hikayesi nedeniyle erken dönemlerde Breaking Bad ile karşılaştırıldı. Ama bu çok farklı bir canavar, özellikle de görsel olarak ayırt edici ortamında. Üçüncü sezonunda, bir aile draması olarak kendi yolunu açtı.

Marty Bryde (Jason Bateman), ailesini Missouri’deki Ozarks’a taşır ve burada, eşi Wendy (Laura Linney) de dahil olmak üzere ailesini tehdit eden bir uyuşturucu baronu için 500 milyon dolar aklamak zorunda kalır. Bu karanlık, yetişkinlere yönelik dizinin tüm sezonlarında komedi duayeni Jason Bateman başrolde yer alır. Bunun için doğru ruh halinde olmalısın, ancak Fargo gibi dizilerden hoşlanıyorsanız bunu çekici bulacaksınız.

Ozark, Netflix’teki en küçümsenen dizilerden biridir ve sadece Wendy’nin karakter gelişimi ve Linney’nin performansı için izlemeye değer.

Sex Education

sex-education

Gillian Anderson ve Asa Butterfield’ın daha önce tanınmayan birçok aktörle birlikte oynadığı bu İngiliz komedisi oldukça zevkli. Butterfield’ın seks terapisti Dr Jean Milburn’un (Anderson) oğlu Otis’i oynadığı Moordale Lisesi öğrencileri, ebeveynleri ve öğretmenleri dizide odak noktası. Otis, Maeve (Emma Mackey) ile birlikte kendi okul içi seks eğitimi kliniğini açar ve diğer öğrencilerin çeşitli sorunlarında onlara yardımcı olur.

Cinsel kimlik ve cinsiyetle ilgili güncel konuları ustalıkla araştıran çok empatik ve iç açıcı bir dizi ve izlemesi gerçekten eğlenceli. Sex Education 3. sezon şimdi çekiliyor ve 2021’de bekliyoruz.

Mindhunter

mindhunter

David Fincher, House of Cards’ın ilk bölümünü yönettiği için Netflix’e yabancı değil, ancak Mindhunter Fincher’la harika… John Douglas’ın aynı isimli kitabına dayanıyor ve işi seri katilleri takip etmek olan bir FBI profilcisinin hayatını anlatıyor. 70’lerde ve daha sonra 80’lerin başında geçiyor ve çoğu zaman gergin karşılaşmalarda ünlü seri katillerle sorgulama yapan baş karakter üçlüsünü takip ediyor.

Fincher de son derece pratik, birinci sezonun dört bölümünü ve ikinci sezonun üçüncü bölümünü yönetiyor. Maalesef, Mindhunter 3. sezon belirsiz bir bekleme sürecinde, ancak bunun, yönetmenin bugüne kadarki en iyi çalışmalarından biri olduğu düşünüldüğünde, nihai dönüşü için umutluyuz.

Stranger Things

stranger-things

Konu televizyon ve film olduğunda, 80’ler nostalji yıllarıdır. Film yapımcıları Hayalet Avcıları, deniz kabukları ve Sony Walkman’lere doyamıyor.

Stranger Things, bu çağa bir başka parlak saygıdır. Ağırlıkla Spielberg, John Carpenter ve Stephen King’e dayanan hikaye, küçük bir kasaba, bir grup arkadaş, kayıp bir kişi ve tehlikeli bir bilim laboratuvarı etrafında dönüyor. Başka bir şey yazmak, müthiş ürpertici eğlence dolu bir dizideki sayısız kıvrımı açığa çıkarır.

Üçüncü sezon geçen yıl çok popülerdi ve harikaydı ve sonraki her bölüm, bu çocukların hikayelerine ve arkadaşlıklarına yaptığınız yatırımı derinleştiriyor. Stranger Things dizisinin 4. Sezonu şu sıralar çekiliyor.