Ümraniye Trabzon Millet Bahçesi nerede?

İstanbul Ümraniye’deki Ümraniye Trabzon millet bahçesi veya Trabzon Park, Ümraniye’de önemli bir şehir parkı olma yolunda ilerliyor. Trabzon Millet Bahçesi, başta Ümraniye olmak üzere civar ilçelerdeki vatandaşların ilgisini çekiyor.

10 yıldan uzun süredir Trabzonlu Bürokratlar ve İşadamları Derneği (TİAB) tarafından kullanılan alan, Ümraniye Belediyesi tarafından millet bahçesine dönüştürüldü.

Ümraniye Trabzon Millet Bahçesi’ne ulaşım

Ümraniye Trabzon Millet Bahçesi, konum olarak Ümraniye Ihlamurkuyu Mahallesi mevkiinde, Nevzat Demir Caddesi üzerinde bulunuyor. Paşaköy yönüne giden Şile Otoyolundaki Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri’nin hemen karşısında yer alıyor.

Ümraniye Trabzon millet bahçesi 2

Ümraniye Trabzon millet bahçesi fotoğraflar

Trabzon Park’ın olduğu alanda bir millet bahçesi yapılacağı öğrenildi. Trabzon Millet Bahçesi ile ilgili çalışmalar devam ederken alandan fotoğraflar da gelmeye başladı.

Ümraniye Trabzon millet bahçesi 3

Alan 23 Haziran seçimlerinin ardından Ümraniye Belediyesi tarafından Trabzonlu derneklerin elinden alınarak Millet Bahçesi adı altında yenilendi. 21 Nisan 2020’de TİAB’a tahliye emri gönderildi.

Ümraniye Trabzon millet bahçesi 4

Peki 10 yıldan uzun süredir Trabzonlu iş adamları tarafından yönetilen ve 5 milyon TL’den fazla yatırım yapılan ağaçlarla kaplı Çırçır mesire yeri ne olacak?

Ümraniye Trabzon millet bahçesi 5

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Trabzonluların elinden alınan alana Millet Bahçesi yapılacağını şu sözlerle açıkladı: “Orayı millete açacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun, millet bahçeleri ve millet kıraathaneleri kültürünü şehirlere yerleştirdi.”

Ümraniye Trabzon millet bahçesi 6

TİAB’dan Trabzon Park açıklaması

Trabzonlu Bürokratlar ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar AŞÇIOĞLU imzasıyla yayınlanan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

– Büyük uğraşlar ile 10 sene önce Derneğimize kazandırılan, çırçır mesire alanı ile ilgili, yenilenmesi gereken tahsis işlemi; 10 aydır verdiğimiz uğraşımıza rağmen maalesef, Ümraniye Belediyesinin, anlamsız, mesnetsiz, etik değerlere sığmayan siyasi oyunları ile olumsuz cevaplanmıştır.

Ümraniye Trabzon millet bahçesi 7

– Tüm hukuki, mali, idari şartların eksiksiz yerine getirilmesine ve bu şartlar altında sözleşmenin hükümlerine göre tarafımıza öncelikle tahsis yoluyla kiralanması gereken Dernek yerimizin, Trabzon’ luları hiçe sayarak mevcut Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın, defalarca kendisine durumun anlatılmasına rağmen takındığı olumsuz tavır ve inatla yaptığı kulisler sonucu elimizden alındığını tüm üyelerimizin dikkatine sunarız.

Ümraniye Trabzon millet bahçesi 8

– Bugüne kadar yağmalanmasını engellediğimiz, hassasiyetle yeşilini koruduğumuz Trabzon’ luların hemşeri buluşma ve hasret giderme noktası olan Trabzon Park‘ın elimizden gitmemesini temin etmek için hukuki sürecin başlatıldığını bilgilerinize sunarız.