Kartal’dan Şile’ye nasıl gidilir?

İstanbul Kartal'dan Şile'ye hangi Marmaray tren, metro, İETT otobüs ve minibüs hatlarıyla gidildiğini öğrenin, takip etmeniz gereken güzergahları bulun

İstanbul Kartal’dan Şile’ye toplu taşıma ile nasıl gidildiğini öğrenmek isteyenler için adım adım takip etmeleri gereken güzergah burada. Kartal’dan Şile’ye giderken kullanmanız gereken Marmaray tren, metro, İETT otobüs ve minibüs hatlarını bulabilirsiniz.

Anadolu Yakası’nın önemli ilçelerinden Kartal, Aydos Ormanı ve Adalar manzarasıyla dikkat çekiyor. Peki Kartal’dan Şile’ye giderken hangi yolu takip etmeniz gerekiyor? Karadeniz kıyılarının en güzel plajlarının yer aldığı Şile’ye gitmekle ilgili tüm detaylar. İşte bu sorunun cevabını sizin için hazırladık…

Kartal – Şile ulaşım

Kartal’dan Şile’ye giderken kullanmanız gereken otobüsün geliş saatini, haritaları, servis değişikliklerini ve tren programlarını bu sayfadan kontrol edin. Kartal’da D-100’ün (E5) üstünden, Kartal sahilinden veya Kartal’ın mahallelerinden birçok güzergah ile Şile’ye ulaşabilirsiniz.

Bu yazıda özellikle Kartal’ın çeşitli mahallelerinden Şile’ye genel ulaşım ve ayrıca ek olarak Kartal’dan Şile’deki bazı bölgelere ulaşım hakkında bilgi alabilirsiniz. İşte Kartal’dan Şile’ye giderken kullanabileceğiniz güzergâhlar:

– Egemenlik Bulvarından veya Spor Caddesinden 131 Y nolu İETT otobüsüne binin. Otobüsten Çekmeköy Metro / Şahinbey Yönü durağında inin. Madenler / Ümraniye Yönü durağına geçin. 139A nolu İETT otobüsüne binin. Bu otobüs ile Şile’ye ve Ağva’ya gidebilirsiniz.

– Egemenlik Bulvarından veya Spor Caddesinden C80 Merve Mahallesi minibüsüne binin. Minibüsten Sardunya evleri durağında inin ve buradan 11SA veya 11ÜS veya UM73 nolu İETT otobüslerine binin.

– Otobüsten Çekmeköy Metro / Şahinbey Yönü durağında inin ve Madenler / Ümraniye Yönü durağına geçin. 139A nolu İETT otobüsüne binin. Bu otobüs ile Şile’ye ve Ağva’ya gidebilirsiniz.