Kartal’dan Gebze’ye nasıl gidilir?

İstanbul Kartal'dan Gebze'ye hangi Marmaray tren, metro, İETT otobüs ve minibüs hatlarıyla gidildiğini öğrenin, takip etmeniz gereken güzergahları bulun

İstanbul Kartal’dan Gebze’ye toplu taşıma ile nasıl gidildiğini öğrenmek isteyenler için adım adım takip etmeleri gereken güzergah burada. Kartal’dan Gebze’ye giderken kullanmanız gereken Marmaray tren, metro, İETT otobüs ve minibüs hatlarını bulabilirsiniz.

Anadolu Yakası’nın önemli ilçelerinden Kartal, Aydos Ormanı ve Adalar manzarasıyla dikkat çekiyor. Peki Kartal’dan Gebze’ye giderken hangi yolu takip etmeniz gerekiyor? Kocaeli’nin sanayi ilçesi Gebze’ye gitmekle ilgili tüm detaylar. İşte bu sorunun cevabını sizin için hazırladık… Kartal’dan Gebze’ye giderken kullanmanız gereken otobüsün geliş saatini, haritaları, servis değişikliklerini ve tren programlarını bu sayfadan kontrol edin.

Kartal – Gebze ulaşım

Kartal’da D-100’ün (E5) üstünden, Kartal sahilinden veya Kartal’ın mahallelerinden birçok güzergah ile Gebze’ye ulaşabilirsiniz. Bu yazıda özellikle Kartal’ın çeşitli mahallelerinden Kocaeli Gebze’ye genel ulaşım ve ayrıca ek olarak Kartal’dan Gebze’deki bazı bölgelere ulaşım hakkında bilgi alabilirsiniz. İşte Kartal’dan Gebze’ye giderken kullanabileceğiniz güzergâhlar:

Kartal’dan Marmaray ile Gebze’ye ulaşım

Kartal’daki Marmaray istasyonlarından trene binerek Gebze’ye doğrudan ulaşabilirsiniz. Gebze’de Marmaray istasyonu bulunmaktadır.

Kartal’dan Metro ile Gebze’ye ulaşım

Metro ile ancak Pendik Tavşantepe’ye kadar gidebilirsiniz. Tavşantepe’de metrodan inip Marmaray’a geçmeniz gerekiyor. Marmaray’ın Aydıntepe İstasyonu’na KM12 veya 500L veya 130Ş veya KM10 veya 500T veya KM13 veya 130A İETT otobüsleri ile geçebilirsiniz. Aydıntepe’de Marmaraya binip Gebze’de inebilirsiniz.

Kartal D-100’den otobüs ile Gebze’ye ulaşım

D-100 ‘den geçerek Gebze’ye direkt giden bir otobüs bulunmuyor. Gebze – Harem minibüsünü kullanabilirsiniz. Eğer otobüs ile gitmek istiyorsanız, belli bir yerden sonra Marmaray trenine aktarma yapmalısınız.

Bunun için; Kartal köprüsü civarından 132S veya 134CK veya 132C veya KM31 veya 131V veya 132Z veya KM32 veya 132ÇK veya 132N ile Kartal Meydana inip trene binebilirsiniz. 251 nolu otobüse binerek Pendik istasyonundan trene binebilirsiniz. 130A veya 500T veya 130Ş veya 500L veya KM12 nolu otobüslerle Aydıntepe istasyonundan trene binebilirsiniz.

Cevizli tarafındaysanız, 134YK nolu otobüse binip Cevizli Marmaray istasyonundan trene binebilirsiniz.

Kartal Sahilinden Gebze’ye ulaşım

Kartal sahilinden otobüsle Gebze’ye direkt gitmek mümkün değil. Kartal’daki Marmaray istasyonlarından birini kullanarak tren ile gidebilirsiniz.

Uğur Mumcu’dan Gebze’ye ulaşım

Uğur Mumcu Mahallesi’nden Gebze’ye gitmek için 132S veya 132ÇK veya 132N veya C-80 minibüsü ile Kartal meydana inip Marmaray trenine binmemiz gerekiyor. Dilerseniz KM3 nolu otobüs ile Pendik YTH istasyonundan trene binebilirsiniz. Marmaray treni ile Gebze’ye gidebilirsiniz.