Gebze-Halkalı tren durakları

Gebze-Halkalı Marmaray tren hattının durakları belli oldu. Gebze ile Halkalı arasında hizmet veren tren yoluna ait toplam 38 durak bulunuyor. Duraklar, Kocaeli, İstanbul’un Anadolu Yakası ve İstanbul’un Avrupa Yakası olmak üzere Marmara Bölgesi’ndeki üç alt bölgede bulunuyor. Burada sizin için tüm durakları sırasıyla vereceğiz.

Gebze – Halklı hattı tren durakları

Aşağıda Avrupa Yakası’ndan Kocaeli’ye doğru tren duraklarını sıralı şekilde görebilirsiniz. Avrupa Yakası’nda tren yolunun en batı istasyonu olan Halkalı’dan trene binenler Avrupa Yakası’ndan Sirkeci’den itibaren denizin altından geçmek suretiyle çıkar ve Anadolu Yakası’nda Üsküdar’a geçer. Buradan tren İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki çıkış ilçesi olan Tuzla’ya kadar gider ve ardından Kocaeli’ye giriş yapar. Kocaeli’de son durak ise Gebze ilçesidir. En altta aktarma istasyonlarından da bahsettik, haberin sonuna kadar okumaya devam edin.

 1. Halkalı
 2. Mustafa Kemal
 3. Küçükçekmece
 4. Florya
 5. Florya Akvaryum
 6. Yeşilköy
 7. Yeşilyurt
 8. Ataköy
 9. Bakırköy
 10. Yenimahalle
 11. Zeytinburnu
 12. Kazlıçeşme
 13. Yenikapı
 14. Sirkeci
 15. Üsküdar
 16. Ayrılıkçeşmesi
 17. Söğütlüçeşme
 18. Feneryolu
 19. Göztepe
 20. Erenköy
 21. Suadiye
 22. Bostancı
 23. Küçükyalı
 24. İdealtepe
 25. Süreyya Plajı
 26. Maltepe
 27. Cevizli
 28. Atalar
 29. Başak
 30. Kartal
 31. Yunus
 32. Pendik
 33. Kaynarca
 34. Tersane
 35. Güzelyalı
 36. Aydıntepe
 37. İçmeler
 38. Tuzla
 39. Çayırova
 40. Fatih
 41. Osmangazi
 42. Darıca
 43. Gebze

Halkalı istasyonundan Kirazlı – Halkalı demir yolu hattına aktarma yapabilirsiniz. Ataköy istasyonunda Atatürk Havalimanına bağlantı vardır. Bakırköy’de İkitelli – Bağcılar – Bakırköy demir yolu hattına aktarma vardır. Yenikapı’da Taksim – Yenikapı metro hattına ve Aksaray havalimanı hafif raylı sistemine aktarma vardır. Üsküdar’da Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy metro hattına aktarma vardır. Ayrılık Çeşmesi durağında Kadıköy – Tavşantepe metro hattına aktarma vardır. Bostancı’da Şehir Hatları ve İDO gemilerine aktarma vardır. Pendik’ten Sabiha Gökçen Havalimanına geçebilirsiniz.