Kartal sahilinde deniz keyfi

İstanbul Kartal’da Kurban Bayramı ve sıcak havalar nedeniyle vatandaşlar Kartal sahilini doldurdu. Şort ve mayolarını giyenler, kayalıklardan sahilin serin sularının tadını çıkarmak için denize atladı. Yüzme bilmeyenlerin simitle denize girdiği görüldü.

Sahil ilçesi Kartal’ın deniz kenarında vatandaşlar adeta plaj varmış gibi kayalıklardan denize giriyor, güneşin tadını çıkarıyor.

Hava sıcaklığının 30 dereceleye kadar yükselmesi, sıcaktan bunalan vatandaşların sahile akın etmesine neden oldu. Denize girmek istemeyen bazı vatandaşların ise araçlarında getirdikleri damacana suları vücutlarına döktüğü görüldü.

kartal-sahilinde-denize-girmek
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Kartal’da denize girilecek yer

Sıcak havada bunalanlar Kartal’da sahile koştu. Kartal, Sultanbeyli, Samandıra gibi yerlerde yaşayanlar, hava sıcaklığının yükselmesi ile tatili fırsat bilerek, Kartal sahiline akın etti ve kendilerini Marmara’nın sularına bıraktı.

Bazı vatandaşlar sahil bandında bulunan yeşil alanlarda ailesiyle beraber vakit geçirirken, bazıları ise sahilde çocuklarıyla serin suyun keyfini çıkardı.

Öte yandan, çok uzun bir sahil şeridine sahip olmasına rağmen Kartal’da plaj olmaması da ilçe genelinde büyük eksiklik olarak görüldü.