İstanbul’da havalar ne zaman serinleyecek?

İstanbul’da ve yurt genelinde birkaç haftadan bu yana mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının ne zaman düşeceği ve havaların ne zaman serinleyeceği belli oldu. Meteoroloji uzmanlarının son tahminlerine göre İstanbul’da havaların serinleyerek mevsim normallerine döneceği tarih netleşti.

İstanbul’da bir süredir mevsim normallerinin 4 ila 5 derece üzerinde seyreden ve 31 santigrat dereceleri bulan hava sıcaklıkları, kuraklık nedeniyle yağmurların da yağmamasıyla beraber barajların boşalması nedeniyle vatandaşları zor durumda bıraktı. Ancak şimdi meteoroloji uzmanlarından iyi bir haber ver.

Kavurucu sıcaklıklar İstanbul’u terk ediyor

The Weather Channel’ın son hava durumu tahminlerine göre İstanbul’da hava sıcaklıkları 2 Eylül Perşembe gününden itibaren mevsim normallerine geri dönecek. Hava sıcaklıkları 5 santigrat derece inecek. Hatta gece saatlerinde havanın sağanak yağışlı olması bekleniyor.

2 Eylül Perşembe günü gece sağanak yağışı bekleniyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde sağanak yağmur. Hava sıcaklıkları önümüzdeki günlerde ve haftada 26-27 santigrat derece olarak seyredecek ve şu günlerde yaşadığımız 30-32 santigrat derecelik kavurucu sıcaklıklar bölgeyi terk edecek.