Formula 1 Türkiye GP ne zaman yapılacak?

5.338 kilometrelik Intercity İstanbul Park parkurunda gerçekleşecek 2021 Türkiye Grand Prix’si hakkında şimdiye kadar bilinen her şeyi bir araya getirdik. Antrenman ve eleme seansları, yarış başlangıç saati, basın konferansları ve özel etkinlikler, ayrıca en son haber başlıkları ve diğer ayrıntılar dahil olmak üzere tüm hafta sonu programının merakı devam ederken, yarışın bu yıl Türkiye’de ne zaman yapılacağı henüz belli değil. Daha önce Kanada’nın yerine takvime eklenen Türkiye yarışı iptal edilmişti. Singapur yarışının iptal edilmesiyle Türkiye yeniden takvime dahil edildi.

Formula 1 Türkiye ne zaman?

Formula 1 Türkiye yarışı hangi TV’de nasıl ve nerede izleyebileceğinizle ilgili ayrıntılarla birlikte yayın bilgilerini bulabilir veya 2021 Türkiye Grand Prix’i canlı izleyebilirsiniz. Formula 1 Türkiye Grand Prix, Singapur yarışı yerine geçti. Türkiye’deki Formula 1 yarışları 8-10 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak. Yarış günü 10 Ekim olacak.

formula-1-istanbul

Formula 1 Türkiye hangi kanalda?

Formula 1’in Türkiye canlı yayın hakları, S Sport TV’de bulunuyor. S Sport TV’den F1 Türkiye yarışını izlemek isteyenler, canlı yayınları TiviBu, D-Smart, Kablo TV, TV+ ve S Sport Plus uygulamasından izleyebilirler.

Öte yandan Türkiye’de GP’nin seyircili olarak yapılıp yapılmayacağı hakkında henüz bir bilgi yok. 2020 yarışının ilk başta seyircili yapılacağı açıklandı ve 30 TL’den biletler satışa çıkartıldı, ancak daha sonra seyircisiz olacağı duyurulmuştu. Bu yılki yarışın seyircili yapılacağı açıklandı.