Fear the Walking Dead Alicia öldü mü?

Fear the Walking Dead 6. sezon 12. bölüm, kendisini gelecekte on yıldan fazla bir süredir geçen bir rüya dünyasında bulan Grace’e odaklandı. Grace, aralarında Morgan, Strand ve June’un da bulunduğu önemli derecede büyük arkadaşlarının çoğuyla karşılaştı, ancak Alicia hiçbir yerde yoktu.

Yapılan açıklama, Alicia’nın Luciana ve Wes ile birlikte beyzbol stadyumunda yeni bir topluluk kurduğuydu. AMC’nin Fear the Walking Dead’in altıncı sezonunun sadece oyuncu kadrosundan ve yaratıcı ekipten duyduğumuz vaat edilen yoğunluğa ulaşmakla kalmayıp, orijinal The Walking Dead spinoff’unun arkasındaki kişiler yeni önizleme görüntüleri yayınladı.

Alicia öldü mü?

fear-the-walking-dead-alicia
Fotoğraf lisansı: AMC

Grace’in rüyasında Alicia’nın neden barajda olmadığı ve bunun bir anlamı olup olmadığı merak uyandırdı. Konuyla ilgili konuşan yönetmen Andrew Chambliss, “Bence Alicia için hikayesi, gerçekten kendine güvenmeyi öğrenme yolunda ilerliyor, kendine kim olduğunu ve ne istediğini soruyor ve beyzbol stadyumuna geri dönüp bunu neye dönüştüreceği fikrini annesi yapmak istedi, aslında Grace’le konuşurken Alicia’nın kendini tatmin ettiğini hayal ediyor.” dedi.

Bölüm, Grace’in vizyonunun bir rüyadan biraz daha fazlası olduğunu doğrulayan karanlık bir sona sahipti. Görüntüde genç kızı Athena ile tanışıp bağlanmasına rağmen, Grace bebeğinin ölü doğduğunu öğrenince harap olmuştu. Chambliss, “Önünde çok karmaşık bir keder olacak çünkü birçok yönden o yaşıyor ve bebek ölüyor ve bu hayal ettiğinin tam tersi” diye ekledi.